8 Նոյեմբեր 2009 - 11:07 AMT
ԼՂՀ Նախագահ Բակո Սահակյանը նոյեմբերի 7-ին հանդիպում է ունեցել «Ղարաբաղ Տելեկոմ» ՓԲԸ գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Եիրիկյանի հետ: Հանդիպմանը քննարկվել են 2010 թվականին ընկերության կողմից Արցախում կապի ոլորտում իրականացվելիք ծրագրերին վերաբերող հարցեր:
Բակո Սահակյանը նշել է, որ «Ղարաբաղ Տելեկոմը» հանդիսանում է հանրապետության տնտեսության կարեւոր սուբյեկտներից մեկը եւ նրա արդյունավետ գործունեությունը նպաստում է մեր երկրի սոցիալ-տնտեսական զարգացմանը: Հանդիպմանը մասնակցում էր ԼՂՀ վարչապետ Արա Հարությունյանը, հաղորդում է ԼՂՀ նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունը:

8 Ноябрь 2009 - 11:07 AMT
7 ноября президент НКР Бако Саакян встретился с генеральным директором ЗАО “Карабах Телеком” Ральфом Йирикяном. На встрече были обсуждены вопросы, касающиеся программ, которые общество осуществит в 2010г. в сфере связи в Арцахе.
Бако Саакян отметил, что “Карабах Телеком” является одним из важных субъектов экономики республики и его эффективная деятельность содействует социально-экономическому развитию нашей страны. Во встрече принял участие премьер-министр НКР Ара Арутюнян, сообщает главное информационное управление аппарата президента НКР.