Ազգային ավիափոխադրող «Արմավիա» ընկերությունը պարգեւատրել է իր 600-հազարերորդ ուղեւորին, հաղորդում է ընկերության մամլո ծառայությունը: Ըստ հաղորդագրության, դա Գյումրիի բնակիչ Ռայա Մխիթարյանն է` Երեւան-Կրասնոդար U931 չվերթի ուղեւորը: Նա պարգեւատրվեց պլազմային հեռուստացույցով, ինչպես նաեւ նրա էկոնոմ-դասի կարգի տոմսը փոխարինվեց բիզնես կարգով:
Ինչպես ասվում է հաղորդագրության մեջ, ակցիային մասնակցել է «Մաքուր ջուր» ընկերությունը, որը ուղեւորին է հանձնել 25 տոկոս զեղչով ջրի դիսպենսերի ձեռք բերման հավաստագիր, 5 լ մաքուր ջրի անվճար ձեռք բերման հավաստագիր եւ թեյի հավաքածու:
«Արմավիա» ավիաընկերությունը լիովին համապատասխանում է Միջազգային օդային փոխադրամիջոցների միության (IATA) պահանջներին: «Արմավիան» ամսեկան կատարում է մոտ 250 չվերթ, ավելի քան 30 ուղղություններով` ԱՊՀ, Եվրոպա, Մերձավոր Արեւելք:
2008 թ-ին «Արմավիա» ավիաընկերությունը փոխադրել է մոտ 647000 ուղեւոր: Ինքնաթիռների շարժակազմը կազմված է Ա-319(3), Ա-320(2), Իլ-86, Տու-134 օդանավերից, իսկ 2010թ. ապրիլին այն կհամալրվի նոր Superjet 100 ինքնաթիռով:

9 Ноябрь 2009 - 09:13 AMT
Национальный перевозчик авиакомпания «Армавиа» наградила 600-тысячного пассажира, сообщает пресс-служба компании. Согласно сообщению, им сталажительница города Гюмри – Рая Мхитарян, вылетавшая рейсом U 931 Ереван-Краснодар, которая была награждена большим плазменным телевизором, а также билет пассажирки эконом-класса был сменен на бизнес.
Как отмечается в сообщении, вакции принимала участие компания «Макур Джур», которая преподнесла 600-тысячному пассажиру авиакомпании «Армавиа» сертификат на приобретениедиспенсерадля воды с 25% скидкой,сертификат на бесплатное приобретение пяти литров чистой воды и набор чая.
Авиакомпания «Армавиа»—член Международной Ассоциации Воздушного Транспорта (IATA). «Армавиа»выполняет около 250 рейсов в месяц по более 30 направлениям в страны СНГ, Европы и Ближнего Востока. В 2008 г. «Армавиа» перевезла около 647 тыс. пассажиров.
Воздушный авиапарк компании состоитиз ВС типа А-319 (3), А-320 (2), Боинг 737-300, CRJ-200, ТУ-134, а в апреле 2010 года в распоряжение «Армавиа» поступит новый самолет Superjet 100.