9 Նոյեմբեր 2009 - 14:22 AMT
Երեւանի Կարեն Դեմիրճյանի անվան մարզահամերգային համալիրում ապրիլի 2-4-ը կանցկացվի միջազգային 7-րդ «Կովկաս` շինարարություն եւ վերանորոգում EXPO 2010» մասնագիտացված ցուցահանդեսը, հաղորդում է Logos EXPO Center-ի մամլո ծառայությունը:
«Կովկաս` շինարարություն եւ վերանորոգում EXPO 2010» ցուցահանդեսի նպատակն է սպառման նոր շուկաների որոնումը, արտասահմանյան ներդրումների ներգրավումը Հայաստանի տնտեսության մեջ, նոր գործարար գործընկերների որոնումը
«Առաջին անգամ Հայաստանում կներկայացվեն Թուրքիայից, Վրաստանից ու Իրանից ամենախոշոր շինարարական բրենդերը: Հենց այս իրադարձությունն էլ առիթ կհանդիսանա վերը նշված երկրների խոշոր շինարարական ընկերությունների ու Հայաստանի շինարարական ընկերությունների համագործակցության համար: Հայկական շինարարական ոլորտի ընկերությունների համար առաջին անգամ հնարավորություն է ընձեռվում տեղում հարաբերություններ հաստատել շինարարության ոլորտում խոշորագույն կազմակերպությունների հետ, որոնք կնպաստեն Հայաստանի տնտեսության մեջ միջազգային ներդրումների աճին»,-ասվում է հաղորդագրության մեջ:
Ցուցահանդեսի շրջանակներում կկազմակերպվեն շնորհանդեսներ ու «Նորագույն տեխնոլոգիաների կիրառումնը ժամանակակից շինարարության մեջ» եւ «Ինտերիերում ու էքստերիերում ժամանակաից դիզայներական մտքի ռացիոնալ օգտագործում» թեմաներով կլոր սեղաններ:
Նշենք, որ ցուցահանդեսը կազմակերպել են «Logos EXPO Center»-ը եւ Հայաստանի արդյունաբերողների ու գործարարների միությունը: Այն անցկացվելու է էկոնոմիկայի նախարարության, Շինարարների միության, Դիզայներների միության եւ Ճարտարապետների միության աջակցությամբ:
Ցուցահանդեսին կմասնակցեն շուրջ 100 ընկերություններ, որոնք առաջատար դիրքեր են գրավում շուկայում` ներդրումային, շինարարական ընկերություններ, նախագծային, դիզայներական կազմակերպություններ եւ այլն:
«Logos EXPO Center»-ը առաջին մասնավոր ընկերությունն է Հայաստանում (1999թ.), որը բացարձակ առաջատար է արդյունաբերական, միջազգային եւ ազգային ցուցահանդեսների եւ կոնգրեսների կազմակերպման հարցում ինչպես Հայաստանում, այնպես էլ արտերկրում:

Седьмая международная специализированная выставка “Кавказ СТРОИТЕЛЬСТВО И РЕМОНТ EXPO 2010” с 2 по 4 апреля 2010 года в спортивно-концертном комплексе им. К. Демирчяна в Ереване, сообщает пресс-служба LOGOS EXPO Center.
Цели выставки – поиск новых рынков сбыта, привлечение иностранных инвестиций в экономику Армении, демонстрация экономического потенциала в Армении, поиск новых деловых партнеров.
«Впервые в Армении будут представлены самые крупные строительные бренды из Турции, Грузии и Ирана. Именно это событие станет уникальной платформой для создания и развития бизнес-отношений между строительными компаниями Армении и вышеперечисленных стран», – говорится в сообщении.
Как отмечается в сообщении, для армянских компаний открывается возможность на месте наладить необходимые бизнес-контакты, направленные на интеграцию с крупнейшими производителями в области строительства, что создаст необходимые предпосылки для роста международных инвестиций в экономику Армении.
В рамках выставки будут организованы презентации, а также круглые столы по следующим темам: «Применение новейших технологий в современном строительстве», «Рациональное использование современных дизайнерских мыслей в интерьере и экстерьере».
Организатором выставки является LOGOS EXPO Center и Союз Промышленников и Предпринимателей Армении. выставка пройдет при официальной поддержке Министерство экономики Армении, Союз строителей Армении, Союз дизайнеров Армении и Союз архитекторов Армении.
В выставке примут участие более 100 компаний, занимающих лидирующие позиции на рынке: инвестиционные, строительные компании, проектные, дизайнерские организации и др.
LOGOS EXPO Center – первая частная выставочная компания в Армении (1999г.), которая является абсолютным лидером в сфере организации отраслевых, промышленных, национальных и международных выставок и конгрессов как в Армении, так и за рубежом.