9 Նոյեմբեր 2009 - 14:22 AMT
Երեւանի Կարեն Դեմիրճյանի անվան մարզահամերգային համալիրում ապրիլի 2-4-ը կանցկացվի միջազգային 7-րդ «Կովկաս` շինարարություն եւ վերանորոգում EXPO 2010» մասնագիտացված ցուցահանդեսը, հաղորդում է Logos EXPO Center-ի մամլո ծառայությունը:
«Կովկաս` շինարարություն եւ վերանորոգում EXPO 2010» ցուցահանդեսի նպատակն է սպառման նոր շուկաների որոնումը, արտասահմանյան ներդրումների ներգրավումը Հայաստանի տնտեսության մեջ, նոր գործարար գործընկերների որոնումը
«Առաջին անգամ Հայաստանում կներկայացվեն Թուրքիայից, Վրաստանից ու Իրանից ամենախոշոր շինարարական բրենդերը: Հենց այս իրադարձությունն էլ առիթ կհանդիսանա վերը նշված երկրների խոշոր շինարարական ընկերությունների ու Հայաստանի շինարարական ընկերությունների համագործակցության համար: Հայկական շինարարական ոլորտի ընկերությունների համար առաջին անգամ հնարավորություն է ընձեռվում տեղում հարաբերություններ հաստատել շինարարության ոլորտում խոշորագույն կազմակերպությունների հետ, որոնք կնպաստեն Հայաստանի տնտեսության մեջ միջազգային ներդրումների աճին»,-ասվում է հաղորդագրության մեջ:
Ցուցահանդեսի շրջանակներում կկազմակերպվեն շնորհանդեսներ ու «Նորագույն տեխնոլոգիաների կիրառումնը ժամանակակից շինարարության մեջ» եւ «Ինտերիերում ու էքստերիերում ժամանակաից դիզայներական մտքի ռացիոնալ օգտագործում» թեմաներով կլոր սեղաններ:
Նշենք, որ ցուցահանդեսը կազմակերպել են «Logos EXPO Center»-ը եւ Հայաստանի արդյունաբերողների ու գործարարների միությունը: Այն անցկացվելու է էկոնոմիկայի նախարարության, Շինարարների միության, Դիզայներների միության եւ Ճարտարապետների միության աջակցությամբ:
Ցուցահանդեսին կմասնակցեն շուրջ 100 ընկերություններ, որոնք առաջատար դիրքեր են գրավում շուկայում` ներդրումային, շինարարական ընկերություններ, նախագծային, դիզայներական կազմակերպություններ եւ այլն:
«Logos EXPO Center»-ը առաջին մասնավոր ընկերությունն է Հայաստանում (1999թ.), որը բացարձակ առաջատար է արդյունաբերական, միջազգային եւ ազգային ցուցահանդեսների եւ կոնգրեսների կազմակերպման հարցում ինչպես Հայաստանում, այնպես էլ արտերկրում:

Seventh International Specialized Exhibition “Caucasus CONSTRUCTION AND RENOVATION EXPO 2010” will be held from April 2 to 4 of 2010 in the Sports and Concert Complex after. Demirchyan in Yerevan, press office of LOGOS EXPO Center reports.
The exhibition is aimed at finding new business partners and markets, attracting foreign investments to Armenian economy.
“For the first time in Armenia largest brands in construction from Turkey, Georgia and Iran will be presented. This event will provide a unique platform for the establishing and developing business relations between construction companies of Armenia and the countries of the region, ” the statement says.
Armenian companies will receive the opportunity to integrate with largest manufacturers in the construction industry that will lay the basis for the growth of international investment in the Armenian economy, the report says.
In theframework of the exhibition following presentations and round tables are scheduled: “Application of new technologies in modern construction”, “Rational use of modern design ideas in interior and exterior”.
Event is organized by the LOGOS EXPO Center and the Union of Industrialists and Entrepreneurs of Armenia and officially supported by Armenia’s ministry of economy, Union of Constructors of Armenia, Union of Designers of Armenia and Armenian Union of Architects.
The exhibition is expected to bring together more than 100 industry leaders: investment and construction companies, design organizations, etc.