Հայաստանի կառավարությունն իր նոյեմբերի 12-ի նիստում որոշել է «Արաքս թռչնաֆաբրիկայի» համար 300 միլիոն դրամը գերազանցող արժեքով ապրանքների ներմուծման դեպքում մաքսային մարմինների կողմից հաշվարկված ավելացված արժեքի հարկի գումարների վճարման ժամկետը մինչեւ երեք տարի ժամկետով հետաձգելու մասին:
Ինչպես նշել է ՀՀ էկոնոմիկայի նախարար Ներսես Երիցյանը, ընկերությունը մտադիր է 878 մլն դրամ ներդնել նոր սարքավորումներ ներկրելու նպատակով` արտադրողակնությունը բարձրացնելու համար, ինչը թույլ կտա ստեղծել շուրջ 100 նոր աշխատատեղ: Ընդ որում միջին աշխատավարձն ընկերությունում 70 000 դրամ է:
Սա արդեն 4-րդ ընկերությունն է, որի հանդեպ ՀՀ կառավարությունը զիջումների է գնում եւ երկարացնում է ԱԱՀ վճարման ժամկետը:

Правительство Армении на заседании 12 ноября приняло решение продлить выплату НДС на 3 года для ЗАО «Птицефабрика Аракс» в рамках предусмотренных таможенной службой выплат НДС в случае импорта товаров, общая стоимость которых превышает 300 млн. драмов.
Как отметил министр экономики Армении Нерсес Ерицян, компания планирует инвестировать 878 млн. драмов в импорт нового оборудования с целью улучшения своей производительности, что позволит создать порядка 100 новых рабочих мест, при этом средняя зарплата в компании будет составлять 70 000 драмов.
Это уже 4 компания, в отношении которой правительство Армении идет на уступки и продлевает сроки выплат НДС.