Նոյեմբերի 12-ին տեղի ունեցավ «Ամերիաբանկի» գլխամասային գրասենյակի բացման պաշտոնական արարողությունը, որի շինարարական աշխատանքները ձգվում էին մոտ երկու տարի: Բանկը հագեցած է նորագույն տեխնոլոգիական սարքավորումներով, որոնք նախատեսված են հաճախորդների որակյալ եւ արդյունավետ սպասարկման համար:
Բացման արարողությանը հյուրերի թվում էր նաեւ Հայաստանի նախագահ Սերժ Սարգսյանը:
«Տրոյկա դիալոգի» տնօրենների խորհրդի նախագահ Ռուբեն Վարդանյանը Հյուրերին ողջունելով, բանկին մաղթեց հաջողություն, իսկ նրա հաճախորդներին` խոշոր շահույթ: Նրա խոսքերով, բանկն անհրաժեշտ է, որպեսզի զարգանա երկրի տնտեսությունը, փոխվի նրանում տիրող տնտեսական իրավիճակը:
Վարդանյանը նաեւ նշեց, որ չնայած ծանր ժամանակաշրջանին, «Ամերիաբանկը» զարգանում է եւ Հայաստանի բանկային համակարգում առաջնորդ է համարվում:
Հայաստանի կենտրոնական բանկի նախագահ Արթուր Ջավադյանն իր հերթին ավելացրեց, որ չնայած իր գործունեության կարճ ժամանակաընթացքին, «Ամերիաբանկն» արդեն արժանի դիրք է գրավել Հայաստանի բանկային համակարգում: «Հատկանշական է, որ կանոնադրական կապիտալի չափի համաձայն, հայկական կոմերցիոն բանկերի շարքում գրավում է առաջին տեղը, բանկի ակտիվներն աճել են վեց անգամ, պարտավորությունները` յոթ անգամ: Ֆինանսատնտեսական ճգնաժամի պայմաններում դա շատ լուրջ ցուցանիշ է», – ավելացրեց նա:
«Ամերիաբանկ» ՓԲԸ ներդրումային կորպորատիվ բանկ է, որը տրամադրում է ներդրումային, կորպորատիվ եւ բանկային սահմանափակ մանրածախ ծառայություններ` բանկային որոշումների համալիր ծրարի տեսքով: «Ամերիաբանկի» ռազմավարական գործընկերը Ռուսաստանի խոշորագույն ներդրումային բանկային ընկերություններից մեկն է` «Տրոյկա դիալոգ» խումբը:

12 Ноябрь 2009 - 13:37 AMT
12 ноября состоялась официальная церемония открытия головного офиса «Америабанка», работы по строительству которого длились около года. Банк оснащен новейшим технологическим оборудованием, предназначенным для качественного и эффективного обслуживания клиентов.
На церемонии открытия в числе гостей присутствовал и президент Армении Серж Саргсян.
Приветствуя гостей, председатель совета директоров «Тройка диалог» Рубен Варданян пожелал успешной работы банку и больших прибылей его клиентам. По его словам, банк необходим для того, чтобы развивать экономику страны, изменить ее экономическую ситуацию.
Варданян также отметил, что, несмотря на трудный период, «Америабанк» динамично развивается и является лидером в банковской системе Армении.
В свою очередь председатель Центрального банка Армении Артур Джавадян добавил, что, несмотря на недолгий период своей деятельности, «Америабанк» уже занял достойные позиции в банковской системе Армении. «Примечательно то, что по размеру уставного капитала банк занимает первое место среди армянских коммерческих банков, активы банка возросли в 6 раз, обязательства – в 7 раз. Это очень серьезные показатели в условиях финансово-экономического кризиса», – добавил он.
ЗАО «Америабанк» является инвестиционным корпоративным банком, который предоставляет инвестиционные, корпоративные и ограниченные розничные банковские услуги в виде комплексного пакета банковских решений. Стратегическим партнером «Америабанка» является одна из крупнейших инвестиционных банковских компаний России – группа “Тройка Диалог”.