Ցուցահանդեսներով հարուստ մեկ տարի եւս ավարտվում է: 2009 թ. ողջ ընթացքում LOGOS EXPO Center-ը կազմակերպել է մոտ 15 ոլորտային, արդյունաբերական, ազգային եւ միջազգային ցուցահանդեսներ, որոնք արտացոլում էին ազգային տնտեսության համաչափ զարգացումը: Ընդ որում, 2008 թ. համեմատ, ցուցադրման տարածքը մեծացել է 5,6 տոկոսով:
LOGOS EXPO Center-ը որպես ցուցահանդեսային արդյունաբերության առաջնորդ, ծրագրում է անցկացնել ավելի լայնամասշտաբ եւ տարածաշրջանային խոշոր միջազգային մասնագիտացված ցուցահանդեսներ, ինչպես նաեւ նպատակ ունի ավելացնելու միջազգային մասնակիցների քանակը` դրանով իսկ ապահովելով արտասահմանյան ներդրումները Հայաստանի տնտեսության մեջ եւ Հայաստանի տնտեսական ներուժի ցուցադրումը:
Այս ամենից ելնելով, երկար բանակցություններից հետո LOGOS EXPO Center-ը պայմանագիր կնքեց Կ. Դեմիրճյանի մարզահամերգային համալիրի հետ, որի համաձայն ընկերության կազմակերպած բոլոր ցուցահանդեսները անցկացվելու են մարզահամերգային համալիրում:
«Երկու խոշոր կառույցների միավորումը եւ փոխշահավետ համագործակցությունը, որը երկար բանակցությունների արդյունք է, պսակվում է իրական պայմանագրով, որի հետեւանքով մենք կարող ենք մոռանալ քաղաքի տարբեր անկյուններում պարբերաբար անցկացվող շատ ցուցահանդեսների մասին: Կարեն Դեմիրճյանի անվ. մարզահամերգային համալիրի հետ կնքած համաձայնագիրը մեզ հնարավորություն է տալիս ոչ միայն մեծացնել ցուցահանդեսների մասշտաբները, դրանք հավասարազոր դարձնելով տարածաշրջանի այլ ցուցահանդեսներին, այլեւ բարձրացնել Հայաստանի ցուցահանդեսային մշակույթը», – հայտարարեց Սուրեն Նազինյանը:
LOGOS EXPO Center-ը (1999թ.) Հայաստանում առաջին մասնավոր ցուցահանդեսն է, որն անվերապահ առաջնորդում է ոլորտային, արդյունաբերական, ազգային եւ միջազգային ցուցահանդեսները ու կոնգրեսները` Հայաստանում եւ արտասահմանում:
Վերջին 10 տարիների ընթացքում LOGOS EXPO Center-ը կազմակերպել է ավելի քան 100 մասնագիտացված եւ միջազգային ցուցահանդեսներ, ներառելով տնտեսության ոլորտները:
LOGOS EXPO Center ընկերությունը ՀՀ կառավարության, ՀՀ նախարարների եւ գերատեսչությունների, միությունների, ՀՀ-ում արտասահմանյան երկրների դեսպանատների աջակցությամբ ամեն տարի անցկացնում է մոտ 15 մասնագիտացված ցուցահանդեսներ, որոնք արտացոլում են ազգային տնտեսության համաչափ զարգացումը:

13 Ноябрь 2009 - 12:49 AMT
Еще один плодотворный выставочный год подошел к  концу. За весь 2009 г. компания LOGOS EXPO Center организовала до15 отраслевых,промышленных,национальных и международных выставок,которые отражают динамичное развитие национальной экономики. При этом по сравнению с 2008 г выставочная площадь увеличилась на 5.6 %.
Как лидер выставочной индустрии, компания LOGOS EXPO Center планирует провести более широкомасштабные и крупные  региональные международные специализированные выставки, также намерена увеличить число международных участников, тем самым обеспечивая: привлечение иностранных инвестиций в экономику Армении, демонстрацию экономического потенциала Армении.
Исходя из этой концепции, в результате долгих переговоров, LOGOS EXPO Center подписал контракт со спортивно-концертным комплексом им. К. Демирчяна, согласно которому, все выставки, организуемые компанией, пройдут в СКК.
По словам генерального директора компании Сурена Назиняна, это событие придаст огромный импульс в вопросе развития выставочной деятельности в Армении, послужит на благо процветания всей экономики страны.
“Объединение двух крупнейших структур и взаимовыгодное сотрудничество – результат долгих переговоров, увенчается реальными контрактами, вследствие которых теперь мы можем забыть о многих, перманентно проходящих в разных уголках города выставках. Соглашение с СКК им. Карена Демирчяна позволяет нам поднять не только масштабы проведения выставок, делая их равными с прочими выставками региона, но и повысить выставочную культуру Армении”, – заявил  Сурен Назинян.
За последние 10 лет LOGOS EXPO Center организовывал более чем 100 специализированных  и международных выставок, включающих в себя  разные отрасли экономики
Компания LOGOS EXPO Center при поддержке Правительства РА, Министерств и ведомств РА, союзов, посольств иностранных государств в РА каждый год проводит до 15 специализированных выставок, которые отражают динамичное развитие  национальной экономики.