14 Նոյեմբեր 2009 - 09:29 AMT
Հոկտեմբերին ՎՏԲ խմբի ռուսաստանյան բանկերը շուրջ 129 մլրդ ռուբլու ֆինանսավորում են տրամադրել կորպորատիվ հաճախորդներին եւ բնակչությանը, ասվում է ՎՏԲ բանկ (Արմենիա) մամլո ծառայության կողմից PanARMENIAN.Net-ին տրամադրված մամլո հաղորդագրության մեջ:
ՎՏԲ Բանկ ԲԲԸ-ի մայր-բանկը ֆինանսավորել է ռուսական ձեռնարկություններ` 81,3 մլրդ ռուբլով: ՎՏԲ բանկի «Վարկեր տնտեսությանը» ցուցանիշը հոկտեմբերի վերջի տվյալներով կազմել է 1 424,1 մլրդ ռուբլով, ամսվա սկզբից նվազելով 36,2 մլրդ ռուբլով կամ 2,5 տոկոսով, բանկի հաճախորդների կողմից պարտքերի մարման արդյունքում:
ՎՏԲ խումբը առավել մեծ չափերի ֆինանսավորում է տրամադրել նավթագազային համալիրի ձեռնարկություններին` շուրջ 10,0 մլրդ ռուբլի, շինարարության եւ շինանույթերի արտադրության ոլորներին` շուրջ 8,6 մլրդ ռուբլի, առեւտրային ընկերություններին` շուրջ 7,9 մլրդ ռուբլի, ածխային եւ հանքարդյունաբերական ոլորտին` 3,7 մլրդ ռուբլի:
Շարունակվել է պաշտպանական եւ տիեզերական ոլորտների ֆինանսական աջակցությունը` 6,4 մլրդ ռուբլի, ագրարա-արդյունաբերական ոլորտի` 4,3 մլրդ դրամ: Փոքր ու միջին բիզնեսի ձեռնարկություններին տրամադրվել են շուրջ 6,0 մլրդ ռուբլու վարկեր:
Շարունակվել է նաեւ ՎՏԲ խմբի սոցիալական գործունեությունը: Ֆիզիկական անձիք 2009թ. հոկտեմբերին ստացել են շուրջ 17,5 մլրդ ռուբլու վարկ, որից 0,7 մլրդ ռուբլին` հիպոթեքին եւ 1,8 մլրդ ռուբլի ավտովարկավորման համար:

14 Ноябрь 2009 - 09:29 AMT
В октябре российскими банками группы ВТБ было предоставлено финансирование корпоративным клиентам и населению на общую сумму свыше 129 млрд. рублей, говорится в сообщении, предоставленном PanARMENIAN.Net пресс-службой Банка ВТБ (Армения).
Материнский банк Группы ОАО Банк ВТБ предоставил финансирование российским предприятиям на сумму 81,3 млрд. рублей. Показатель «Кредиты экономике» банка ВТБ, рассчитанный по методике ЦБ РФ, на конец октября составил 1 424,1 млрд. рублей, снизившись с начала месяца на 36,2 млрд. рублей или 2,5% вследствие погашения задолженности клиентами банка.
Группа ВТБ предоставила наибольшие объемы финансирования предприятиям нефтегазового комплекса – более 10,0 млрд. рублей, строительной отрасли и промышленности строительных материалов – более 8,6 млрд. рублей, торговым компаниям – более 7,9 млрд. рублей, предприятиям металлургической промышленности – более 7,0 млрд. рублей, угольной и горнодобывающей промышленности – более 3,7 млрд. рублей.
Продолжалась активная финансовая поддержка предприятий ОПК и космической промышленности, получивших более 6,4 млрд. рублей, аграрно-промышленного комплекса – более 4,3 млрд. рублей. Предприятиям малого и среднего предпринимательства было предоставлено новых кредитов на сумму порядка 6,0 млрд. рублей.
Продолжалась социально-значимая деятельность группы ВТБ по финансовой поддержке населения страны. Физические лица привлекли за октябрь 2009 года кредиты на сумму свыше 17,5 млрд. рублей, из которых более 0,7 млрд. рублей пришлось на ипотеку и более 1,8 млрд. рублей на автокредитование.