ՀայաստանիՀանրապետության վարչապետ Տիգրան Սարգսյանիգլխավորածպատվիրակությունը մեկնել է Իտալիա` մասնակցելու ՄԱԿ-ի Պարենի եւ գյուղատնտեսության կազմակերպության գագաթաժողովին, հաղորդում է կառավարության մամլո ծառայությունը:
Վարչապետի գլխավորած պատվիրակության կազմում են ՀՀ Կառավարության աշխատակազմի ղեկավար Դավիթ Սարգսյանը, ՀՀ գյուղատնտեսության նախարար Գերասիմ Ալավերդյանը, ՀՀ արտաքին գործերի փոխնախարար Արման Կիրակոսյանը, պաշտոնատար այլ անձինք, կառավարության եւ արտաքին գործերի նախարարության ներկայացուցիչներ:
ՀՀ վարչապետըելույթ կունենաՊարենի եւգյուղատնտեսությանկազմակերպության գագաթաժողովի ընթացքում:
Նախատեսվում են նաեւհանդիպումներ ՄԱԿ-ի Պարենի եւ գյուղատնտեսության կազմակերպության գլխավոր տնօրենի, Գյուղատնտեսության զարգացման միջազգային հիմնադրամի նախագահի ինչպես նաեւ ՄԱԿ-ի Համաշխարհային պարենի ծրագրի գործադիր տնօրենի հետ:

Armenian delegation led by Prime Minister Tigran Sargsyan has left for Italy to take part in UN Food and Agriculture Organization’s Summit, Government’s press service reports.
Among delegation members are Head of Government staff David Sargsyan, Minister of Agriculture Gerasim Alaverdyan, Deputy FM Arman Kirakosyan and other officials.
Armenian delegation will also have meetings with General Director of organization, Head of International Fund for Agricultural Development and Executive Director of UN International Food Program.