Նոյեմբերի 17-ին «Արմենթել» ՓԲԸ-ը նոր ակցիա է իրականացնում` «Hi-Line-ն առանց արգելքի», Երեւանում տեղի ունեցած մամլո ասուլիսի ժամանակ հայտնեց ընկերության գլխավոր տնօրեն Իգոր Կլիմկոն : «Այս ակցիայի ընթացքում մինչեւ դեկտեմբերի 31-ը ընկերության բոլոր հաճախորդների համար Hi-Line ծառայությունը կմիացվի անվճար, իսկ մոդեմի գները, ըստ ընտրված տարիֆային ծրագրի, բավականին մատչելի կլինեն», – ասաց նա:
Ընկերության ղեկավարն ավելացրեց, որ ,Hi-Line Unlimited 1024ե տարիֆային ծրագրին միանալիս, մոդեմը կտրամադրվի անվճար, ,Hi-Line Unlimited 512ե տարիֆային ծրագրին միանալիս` մոդեմի արժեքը կկազմի 4800 դրամ, իսկ ,Hi-Line Unlimited 256ե – ի դեպքում` 7200 դրամ: Այդ համատեքստում Իգոր Կլիմկոն հատուկ նշեց, որ ծառայությունը չի պարտավորեցնում մեկ տարվա պայմանագիր կնքել, բացի այդ` ժամանակից շուտ պայմանագիրը խզելու դեպքում տուգանքներ չեն բռնագանձվի: «Մեր հաճախորդները ինտերնետից օգտվելիս համապատասխան արագության ապահովման ընթացքում որեւէ անհարմարություն չեն ունենա», – վստահեցրեց նա:
«Արմենթել» ՓԲԸ-ն (Beeline) «Վիմպելկոմ» ընկերության դուստր ձեռնարկությունն է: 2007 թ. ապրիլից «Արմենտելի» 100 տոկոս բաժնետոմսերը պատկանում են ռուսական ընկերությանը: Ընկերությունը բջջային եւ թվային հեռախոսային ծառայություններ է մատուցում:

17 Ноябрь 2009 - 12:17 AMT
С 17 ноября ЗАО «АрменТел» приступает к реализации новой акции – «Hi-Line без барьеров», сообщил на пресс-конференции в Ереване генеральный директор компании Игорь Климко. «В ходе этой акции, до 31 декабря, для всех клиентов компании подсоединение к услуги Hi-Line будет производиться бесплатно, а цены на модемы будут значительнее доступнее в зависимости от выбранного тарифного плана», – сказал он.
Глава компании добавил, что подключение к тарифному плану «Hi-Line Unlimited 1024» модем будет предоставляться бесплатно, при подключении к тарифному плану «Hi-Line Unlimited 512» стоимость модема составит 4800 драмов, а для «Hi-Line Unlimited 256» – 7200. В этом контексте Игорь Климко особо подчеркнул, что подключение к услуге не обязывает к заключению годового договора, помимо этого, не будут взиматься штрафы за преждевременное прекращение договора. «Наши клиенты не будут иметь никаких неудобств в плане обеспечения соответствующей скорости пользования интернетом», – заверил он.
ЗАО «АрменТел» (торговая марка Beeline) является дочерним предприятием группы компаний «ВымпелКом». С апреля 2007 года 100% акций «АрменТел» принадлежат российской компании. Компания предоставляет услуги фиксированной и мобильной связи.