Հայաստանի Կենտրոնական բանկի խորհուրդը հաստատեց ՀՀ ԿԲ 2009 թ. ծախսերի նախահաշվի եւ կապիտալ ներդրումների ծրագրի երրորդ եռամսյակի եւ ինը ամսվա կատարողականը, հաղորդում է ԿԲ մամլո ծառայությունը: Այդ որոշումն ընդունվեց նոյեմբերի 17-ի նիստում, որը վարում էր ԿԲ նախագահ Արթուր Ջավադյանը:
Հաղորդագրության համաձայն, Խորհուրդը հաստատեց նաեւ ՀՀ ԿԲ 2009թ. սեպտեմբերի 30-ի դրությամբ ֆինանսական հաշվետվությունը, 2009թ. 3-րդ եռամսյակի ՀՀ միջազգային պահուստների վիճակի եւ կազմի վերաբերյալ տեղեկատվությունը:
Բացի այդ, Խորհրդի նիստում հաստատվեց նաեւ ՀՀ ԿԲ կողմից առեւտրային բանկերի համար սահմանվող պարտադիր պահուստավորման օրացույցի եւ դրամավարկային քաղաքականության գործիքների տոկոսադրույքների սահմանման 2010թ. ժամանակացույցը:

17 Ноябрь 2009 - 14:26 AMT
Совет Центрального банка Армении утвердил выполнение сметы расходов и плана капитальных вложений за третий квартал и девять месяцев 2009 года, сообщает пресс-служба ЦБ. Данное решение было принято на заседании Совета 17 ноября, которое вел председатель Центрального банка Артур Джавадян.
Согласно сообщению, Совет также утвердил финансовую отчетность Центробанка Армении по состоянию на 30 сентября 2009 года, информацию, касающуюся состава и состояния международных резервов Армении  за третий квартал 2009 года.
Помимо этого на заседании Совета был утвержден график устанавливаемого для коммерческих банков со стороны ЦБ календаря обязательного резервирования и установления процентных ставок на инструменты денежно-кредитной политики за 2010 год.