ՀՀ վարչապետ Տիգրան Սարգսյանիու ՄԱԿ-իՊարենի ու գյուղատնտեսության կազմակերպության գլխավոր տնօրեն դոկտոր Ժակ Դիուֆի հանդիպման ընթացքում կողմերը քննարկել են Հայաստանի ու կազմակերպության միջեւ համագործակցության հարցերը:
ՀՀ վարչապետընշել է, որ Հայաստանըկարեւորում էհամագործակցությունը FAO-իհետ, ինչպես նաեւ այդ կազմակերպության կողմից Հայաստանում իրականացրած եւ ներկայումս իրականացվող ծրագրերը: Տիգրան Սարգսյանը նշել է նաեւ, որ Հայաստանը հաստատում է իր պատրաստակամությունը` 2010 թ. մայիսի 10-14-ին Երեւանում հյուրընկալել FAO-ի Եվրոպայի եւ Կենտրոնական Ասիայի տարածաշրջանային 27-րդ համաժողովը, ինչպես նաեւ Եվրոպական NGO/Civil Society Organisation-ների խորհրդակցությունը:
Կառավարության ղեկավարը հատուկ ընդգծելէհացահատիկի, եգիպտացորենի ու կարտոֆիլիսերմնաբուծության, ձկնաբուծության, գյուղատնտեսականկենդանիների հաշվառմանեւհամարակալման համակարգի ստեղծման, գյուղատնտեսականապահովագրական համակարգիներդրման ոլորտներում համագործակցության զարգացումը:
ՊԳԿ գլխավորտնօրենընշել է, որ համագործակցության նորառաջնայնությունները Հայաստանին ու կազմակերպությանը համատեղ արդյունավետ աշխատելու հնարավորություններ են տալիս:
Այսօր կառավարությանղեկավարը հանդիպելու է նաեւ Գյուղատնտեսության զարգացման միջազգային հիմնադրամի տնօրեն Կանայո Նվանզեի եւ ՄԱԿ-ի Պարենի համաշխարհային ծրագրի գործադիր տնօրեն Ջոզեթ Շիրանի հետ:

Премьер-министр Армении Тигран Саркисян и Генеральный директор Организации продовольствия и сельского хозяйства (FAO) ООН Жак Диуф обсудили вопросы сотрудничества между Арменией и организацией в рамках форума Организации в Италии, сообщает пресс-служба правительства.
Глава правительства отметил, что Армения придает важное значение сотрудничеству с FAO, а также программам, осуществленным и осуществляемым в настоящее время в Армении. Тигран Саркисян также отметил, что Армения подтверждает свою готовность принять в Ереване с 10-14 мая 2010 года 27-й региональный форум FAO стран Европы и Центральной Азии, а также совещание европейских организаций NGO/Civil Society Organisation.
Премьер-министр особо подчеркнул развитие сотрудничества в сферах семеноводства пшеницы, кукурузы и картофеля, рыбоводства, создания системы учета и нумерации сельскохозяйственных животных, внедрения сельскохозяйственной страховой системы.
В свою очередь Генеральный директор Организации продовольствия и сельского хозяйства отметил, что новые приоритеты сотрудничества дают Армении и Организации возможность для эффективной совместной работы.
Помимо этого глава армянского правительства встретится с директором Международного фонда развития сельского хозяйства Канайо Нванзе и исполнительным директором Всемирной продовольственной программы ООН Жозет Ширан.