ՀՀ ֆինանսների նախարարությունը հրապարակել է աուդիտորների որակավորման հերթական քննության արդյունքները, հաղորդում է նախարարության մամլո ծառայությունը:
Ըստ հաղորդագրության, քննությանը մասնակցած 16 դիմորդներից որակավորվել են վեցը: Աուդիտորների որակավորման հանձնաժողովի նիստում որոշում է կայացվել րակավորման վկայական շնորհել նա- Հաշվապահների միջազգային դաշնության անդամ կազմակերպությունների կողմից որակավորված 4 դիմորդի` ներկայացված փաստաթղթերի հիման վրա: 2009 թվականի ընթացքում անցկացվել է աուդիտորների որակավորման ընդհանուր թվով 6 քննություն, որոնց արդյունքներով որակավորված աուդիտորի վկայական է շնորհվել 22 դիմորդի:

18 Ноябрь 2009 - 08:05 AMT
Согласно сообщению, из 16 претендентов квалификацию получили шесть человек. «На заседании квалификационной комиссии аудиторов принято решение и о присуждении на основании представленных документов квалификационного свидетельства 4 претендентам, которые квалифицированы организациями-членами Международной федерации бухгалтеров», – говорится в сообщении.
Как отмечается в сообщении, в течение 2009 года в общей сложности было проведено 6 квалификационных экзаменов аудиторов, в результате которых аудиторские свидетельства присуждены 22 претендентам.
По состоянию на 17-ое ноября 2009 года в Армении квалификационные свидетельства имеют 106 аудиторов.