18 Նոյեմբեր 2009 - 12:17 AMT
ՀՀվարչապետ Տիգրան Սարգսյանը Իտալիա կատարած այցի շրջանակներում Գյուղատնտեսության զարգացման միջազգային հիմնադրամի տնօրեն Կանայո Նվանզեին, հաղորդում է կառավարության մամլո ծառայությունը:
Վարչապետ Տիգրան Սարգսյանըշնորհավորելէ կազմակերպության նախագահին` պաշտոնը ստանձնելու կապակցությամբ: Նա նաեւ շնորհակալություն է հայտնել Գյուղատնտեսության զարգացման միջազգային հիմնադրամի գործունեության եւ Հայաստանի նկատմամբ ցուցաբերած ուշադրության համար: ՀՀ վարչապետն անհրաժեշտ է համարել վերանայել ու արագացնել համատեղ աշխատանքները:
Գյուղատնտեսության զարգացմանմիջազգային հիմնադրամի ղեկավարն իր հերթին նշել է, որ Հայաստանի Հանրապետությունը ծրագրերի հաջող իրականացման առումով լավագույն օրինակներից է: Կազմակերպությունը նախատեսում է այսուհետեւ շարունակել գործունեությունը` որպես ծրագրերի իրականացմանն օժանդակող կառույց:
Հանդիպման ընթացքումքննարկվելեն նաեւհիմնադրամի կողմից Հայաստանում իրականացվող ծրագրերն ու դրանց ընդլայնման հնարավորությունները: Երեկ ուշ երեկոյան ՀՀ վարչապետի գլխավորած պատվիրակությունը վերադարձել է Երեւան:

18 Ноябрь 2009 - 12:17 AMT
Премьер-министр Армении Тигран Саркисян в рамках рабочего визита в Италию встретился с директором Международного фонда развития сельского хозяйства Канайо Нванзе, сообщает пресс-служба правительства.
Поздравив руководителя организации со вступлением в должность, Тигран Саркисян выразил благодарность за деятельность Международного фонда развития сельского хозяйства и внимание, проявленное к Армении. Премьер-министр счел необходимым пересмотреть и ускорить совместные работы.
Руководитель Международного фонда развития сельского хозяйства, в свою очередь, отметил, что Армения в плане успешного осуществления программ является одним из лучших примеров. Организация планирует и впредь продолжать сотрудничество в качестве структуры, содействующей реализации программ.
В ходе встречи были также обсуждены программы, осуществляемые фондом в Армении, и возможности их расширения.