«Հաջորդ տարվանից Հայաստանի տնտեսությունը կսկսի վերականգնվել: 2009 թ-ի ՀՆԱ-ի 18.3% անկումից հետո, եկող տարի սպասվում է 1.2% աճ, հայտարարել է խորհրդարանական լսումների ժամանակ Հայաստանի ֆինանսների նախարար Տիգրան Դավթյանը:
Նախարարի խոսքերով, Հայաստանում ավելի ուշ զգացվեց ճգնաժամի ազդեցությունը, եւ երկիրը հնարավորություն ունի բոլորից շուտ ելնել այդ վիճակից: «Ներկայումս ճգնաժամը տեխնիկական բնույթ է կրում, ընդհանուր առմամբ Հայաստանում պահպանված է մակրոտնտեսական կայունությունը եւ ռուսական վարկի մեծամասնությունը ուղղված է տնտեսության իրական հատված, որպեսզի ապահովի միջին եւ փոքր բիզնեսը, ինչպես բանկի միջոցով, այնպես էլ անմիջականորեն», – նշել է Դավթյանը:

19 Ноябрь 2009 - 11:07 AMT
“Со следующего года экономика Армении начнет восстанавливаться. После 18.3% спада ВВП 2009 года, в следующем году ожидается подъем в 1.2%”, заявил на слушаниях по бюджету в парламенте Армении министр финансов Армении Тигран Давтян.
По словам министра, Армения в числе последних вошла в мировой финансовый кризис и имеет все шансы раньше всех выйти из этого состояния. “Сейчас кризис носит технический характер, в целом в Армении сохранена макроэкономическая стабильность и большая часть российского кредита направлена в реальный сектор экономики РА, для того чтобы поддержать малый и средний бизнес как посредством банков, так и напрямую”, – отметил Тигран Давтян.