ՀՀ կենտրոնականբանկի նախագահ Արթուր Ջավադյանը մեկնել է Մոսկվա, որտեղ նոյեմբերի 20-ին կմասնակցի Միջպետական բանկի խորհրդի հերթական նիստին, հաղորդում է ԿԲ մամլո ծառայությունը:
Նիստին քննարկվելու են 2009 թ. 9 ամիսների Միջպետական բանկի գործունեության, բանկի վարկային գործունեության վերաբերյալ հանձնարարականների կատարման, բանկի գործունեությունը կարգավորող փաստաթղթերի հաստատման, բանկի հաշվառման քաղաքականության, 2009 թ. բյուջեի կատարման – 2010 թ. բյուջեի նախագծի քննարկման հարցերը:
Նախատեսվում էքննարկել Միջպետական բանկի2009 թ. գործունեության աուդիտ իրականացնող կազմակերպության ընտրության, բանկի անդամ երկրների ազգային արժույթների կիրառման վրա հիմնված վճարահաշվարկային համակարգի զարգացման, ինչպես նա- այլ հարցեր:

20 Ноябрь 2009 - 07:12 AMT
Председатель Центрального банка Армении Артур Джавадян отбыл в Москву, где 20 ноября примет участие в очередном заседании Совета Межгосударственного банка, сообщает пресс-служба ЦБ.
Согласно сообщению, на заседании будет обсуждаться деятельность Межгосударственного банка за 9 месяцев, вопросы, касающиеся выполнения поручений, связанных с кредитной деятельностью, утверждение документов, регулирующих деятельность банка, политика учета банка, а также выполнение бюджета 2009 года и обсуждение проекта бюджета на 2010 год.
Помимо этого предусмотрено обсуждение выбора организации, осуществляющей аудит деятельности Межгосударственного банка за 2009 год, развитие платежно-расчетной системы, основанной на применении национальной валюты стран-участниц банка, а также другие вопросы.