20 Նոյեմբեր 2009 - 12:58 AMT
Նոյեմբերի 16-ից 20-նընկածժամանակահատվածում արտարժույթիներբանկայինշուկայում բանկերիկողմից գնվելէ 51,217,819 ԱՄՆ դոլար` 386.85 դրամ ԱՄՆմեկդոլարի դիմաց միջինփոխարժեքով, -վաճառվել 64,782,402 ԱՄՆ դոլար` 388.11 դրամ ԱՄՆ մեկ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով:
Նույն ժամանակահատվածումմիջբանկային շուկայումիրականացվելէ 1,390,000 ԱՄՆ դոլարի առք-վաճառք` 387.64 դրամ մեկ ԱՄՆդոլարի դիմացմիջինփոխարժեքով:
«ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԷՔՍ ԱՐՄԵՆԻԱ» ԲԲԸ-ումնշվածժամանակահատվածում իրականացվել է 19,215,000 ԱՄՆ դոլարի առք – վաճառք` 387.28 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով:
Նոյեմբերի 9-ից 15-ն ընկած ժամանակահատվածում բանկերի կողմից դրամով տրամադրված վարկերի ծավալը կազմել է 11.1 մլրդ դրամ, իսկ ԱՄՆ դոլարով տրամադրված վարկերի ծավալը` 23.5 մլն ԱՄՆ դոլար:

20 Ноябрь 2009 - 12:58 AMT
С 16 по 20 ноября на внутривалютном банковском рынке банками было куплено 51,217,819 долларов США по 386.85 драмов/1 доллар США и продано 64,782,402 долларов США по 388.11 драмов/1 доллар США.
В то же время на межбанковском рынке было реализовано сделок по купле-продаже на общую сумму 1,390,000 по 387.64 драмов/1 доллар США.
За аналогичный период на НАСДАК ОЭМЭКС Армения было реализовано сделок по купле-продаже на сумму 19,215,000 долларов США по 387.28 драмов/1 доллар США.
С 9 по 15 ноября объем предоставленных банками драмовых кредитов составил 11.1 млрд. драм, а долларовых кредитов – 23.5 млн. долларов США, сообщает пресс-служба Центрального банка Армении.