Մոսկվայում սկսել է իր աշխատանքը Հայաստանի Ազգային զբոսաշրջության գրասենյակը (ԱԶԳ), հաղորդել է ԻՆՏԵՐՖԱՔՍ-ՏՈւՐԻԶՄ գործակալությանը կազմակերպության տնօրեն Մարիա Ատայանը: Նրա խոսքերով, գրասենյակը կզբաղվի Հայաստանի զբոսաշրջության հնարավորությունների առաջխաղացմամբ Ռուսաստանի եւ ԱՊՀ երկրների շուկայում:
«Գրասենյակի առաջնակարգ խնդիրներից են ` PR-ի եւ մարքեթինգի կազմակերպումը Հայաստանի իմիջի ձեւավորման համար, որպես հետաքրքիր եւ մատչելի երկիր», – ասել է Ատայանը:
Նա նաեւ նշել է, որ ԱԶԳ-ն դեկտեմբերի 15-18-ը կանցկացնի մամլո տուր Ռուսաստանի առաջատար ԶԼՄ-ների ներկայացուցիչների համար, որը հարմարեցված կլինի Սուրբ ծննդյան տոնին, իսկ փետրվարի սկզբին Մոսկվայում կներկայացնեն Ծաղկաձորը` Հայաստանի ամենամեծ լեռնադահուկային կուրորտը:
«Հայաստանի ԱԶԳ-ի նախագծերում է նաեւ հայկական զբոսաշրջության օպերատորների ցանցի ստեղծումն է, որը կղեկավարվի Գրասենյակի եւ ռուս գործընկերների փոխգործունեության համակարգմամբ», – ասել է նա:

“One of the priorities of office is to conduct PR and marketing campaigns for shaping Armenia’s image as an interesting and cost-effective tourism sphere for Russia, as well as increasing tourists’ flow and raising tourism expenses, ” Atayan said.
Besides, on December 15-18, NTO is planning to organize Russian leading media’s press-tour to Armenia on the occasion of Chirstmas holidays. Early in February, the presentation of Tzahkadzor, one of Armenia’s largest downhill health resort, will take place in Moscow.
NTO also has plans to create a network of Armenian tourist operators and organize their coordination with Russian partners,» office director said.