Մոսկվայում սկսել է իր աշխատանքը Հայաստանի Ազգային զբոսաշրջության գրասենյակը (ԱԶԳ), հաղորդել է ԻՆՏԵՐՖԱՔՍ-ՏՈւՐԻԶՄ գործակալությանը կազմակերպության տնօրեն Մարիա Ատայանը: Նրա խոսքերով, գրասենյակը կզբաղվի Հայաստանի զբոսաշրջության հնարավորությունների առաջխաղացմամբ Ռուսաստանի եւ ԱՊՀ երկրների շուկայում:
«Գրասենյակի առաջնակարգ խնդիրներից են ` PR-ի եւ մարքեթինգի կազմակերպումը Հայաստանի իմիջի ձեւավորման համար, որպես հետաքրքիր եւ մատչելի երկիր», – ասել է Ատայանը:
Նա նաեւ նշել է, որ ԱԶԳ-ն դեկտեմբերի 15-18-ը կանցկացնի մամլո տուր Ռուսաստանի առաջատար ԶԼՄ-ների ներկայացուցիչների համար, որը հարմարեցված կլինի Սուրբ ծննդյան տոնին, իսկ փետրվարի սկզբին Մոսկվայում կներկայացնեն Ծաղկաձորը` Հայաստանի ամենամեծ լեռնադահուկային կուրորտը:
«Հայաստանի ԱԶԳ-ի նախագծերում է նաեւ հայկական զբոսաշրջության օպերատորների ցանցի ստեղծումն է, որը կղեկավարվի Գրասենյակի եւ ռուս գործընկերների փոխգործունեության համակարգմամբ», – ասել է նա:

21 Ноябрь 2009 - 09:26 AMT
В Москве начал работу Национальный туристический офис (НТО) Армении, сообщила агентству ИНТЕРФАКС-ТУРИЗМ директор организации Мария Атаян. По ее словам, офис будет заниматься продвижением туристических возможностей республики на рынке России и стран СНГ.
“Среди приоритетных задач офиса – проведение РR и маркетинговых кампаний для формирования имиджа Армении как интересного и доступного для россиян туристического направления, а также увеличение туристического потока в республику и повышение доходов от туризма”, – сказала Атаян.
Она также отметила, что НТО с 15 по 18 декабря проведет пресс-тур для представителей ведущих российских СМИ в Армению, приуроченный к рождественским каникулам, а в начале февраля – презентацию в Москве одного из самых крупных горнолыжных курортов Армении – Цахкадзора.
“В планах НТО Армении также создание сети армянских туристических операторов под управлением Офиса и координация их взаимодействия с российскими партнерами”, – добавила директор организации.