23 Նոյեմբեր 2009 - 09:23 AMT
Սեւ ծովի առափնյա շրջաններում հայտարարվել է փոթորկի զգուշացում, եւ Փոթի նավահանգիստը փակվել է բնակլիմայական պայմանների պատճառով: Վաղը 21/11 եղանակը կվատանա, ասվում է «Րեյլվնեշտրանս» ընկերության տրանսպորտային էքսպեդիտորական հաղորդագրությունում:
Ինչպես հայտնել են PanARMENIAN.Net-ի թղթակցին «Րեյլվնեշտրանս» ընկերության ավտոմոբիլային փոխադրումների մենեջեր Աշոտ Մերաքյանը, նավահանգիստը կբացվի հենց որ թույլ կտան բնակլիմայական պայմանները, հնարավոր է 1-2 օրից: «Դա շատ կարճ ժամանակահատվածը, եւ ես կարծում եմ, որ նավահանգստի փակումը չի անդրադառնա Հայաստանի ապրանքների արտահանման վրա», – ասել է նա:
«Րեյլվնեշտրանս» ընկերությունը հիմնադրվել է 2004 թ-ն, եւ արդեն գրավել է Հայաստանում բարձր տեղ միջազգային բեռնափոխադրումների շուկայում: Ընկերությունը զբաղվում է բոլոր տեսակի արտահանվող եւ ներմուծվող բեռների տեղափոխմամբ աշխարհի ցանկացած կետից:

На Черноморском побережье объявлено штормовое предупреждение, и порт Поти закрыт из-за погодных условий. Завтра погода ухудшится, говорится в сообщении транспортно-экспедиторской компании «Рейлвнештранс».
Как сообщил корреспонденту PanARMENIAN.Net менеджер по автомобильным перевозкам «Рейлвнештранс» Ашот Меракян, порт будет открыт, как только погодные условия это позволят, возможно, через 1-2 дня. «Это очень маленький период времени, и, я думаю, что никакого влияния на импорт товаров в Армению это обстоятельство не будет иметь», – сказал он.
Транспортно-экспедиционная компания «Рейлвнештранс», основанная в 2004 году и уже занявшая высокую нишу на рынке международных грузоперевозок в Армении, занимается предоставлением услуг по перевозке всех видов экспортно-импортных грузов из любой точки мира автомобильным, железнодорожным, морским и авиатранспортом.