23 Նոյեմբեր 2009 - 10:42 AMT
Դեռեւս իմաստ չունի նոր ֆինանսական գործիքներ ներդնել Հայաստանի արժեթղթերի շուկայում: PanARMENIAN.Net-ի թղթակցի հետ զրույցում նման կարծք է հայտնել «Արմենբրոկ» ԲԲԸ ներդրումային-խորհրդատվական եւ բրոկերային ընկերության գլխավոր տնօրեն Արամ Կայֆաջյանը: «Ես չեմ կարծում, որ Հայաստանին հարկավոր են ինչ-որ բարդ ֆինանսական գործիքներ, ինչպիսիք են օրինակ ֆյուչերսները, քանի որ նույնիսկ պարզ ֆինանսական գործքիները լայն պահանջարկ չունեն»,-ասել է նա:
Ընկերության ղեկավարը հավելել է նաեւ, որ այս պահի դրությամբ, անհրաժեշտ է ակտիվորեն աշխատել բաժնետոմսերի եւ պարտատոմսերի հետ, այսինքն «առավել պարզ ֆինանսական գործիքների հետ, որոնք կարող են հասանելի լինել մեր հանրությանը»:
Նա հավելել է, որ մինչեւ 2009թ. տարեվերջ Հայաստանի արժեթղթերի շուկայում նոր էմիսիա չի նախատեսվում:
«Արմենբրոկ» ընկերությունն առաջատար մասնագիտացած ներդրումային ընկերություններից մեկն է Հայաստանի կապիտալի շուկայում: Նա ունի 14 տարվա պատմություն, առաջարկում է ներդրումային ծառայությունների ողջ համալիրը, այդ թվում նաեւ արժեթղթերի զետեղում, ինչպես նաեւ բիզնես-խորհրդատվություններ: «Արմենբրոկը», ունենալով 1,1 մլրդ դրամ կապիտալ, ներկայումս հանդիսանում է խոշորագույն ընկերություններից մեկը, որը նեդրումային գործունեություն է ծավալել Հայաստանում:

23 Ноябрь 2009 - 10:42 AMT
Внедрять новые финансовые инструменты на рынок ценных бумаг в Армении пока что не имеет смыла. Такое мнение в беседе с корреспондентом PanARMENIAN.Net выразил генеральный директор инвестиционно-консалтинговой и брокерской компании АОА «Арменброк» Арам Кайфаджян. «Я не думаю, что Армении нужны какие-либо сложные финансовые инструменты, такие как хеджирование рисков, фьючеры, поскольку даже простые финансовые инструменты не пользуются широким спросом», – сказал он.
Глава компании также добавил, что на данный момент необходимо более активно работать с акциями и облигациями, то есть «с более простыми финансовыми инструментами, которые могут быть доступны нашему обществу».
Вместе с тем он добавил, что до конца 2009 года на рынке ценных бумаг Армении какой-либо новой эмиссии не планируется.
ОАО «Арменброк» является одной из передовых специализированных инвестиционных компаний на рынке капитала Армении. Имеет 14-летнуюю историю деятельности, предоставляет весь комплекс инвестиционных услуг, в том числе, размещение ценных бумаг, а также предоставляет бизнес-консультации. ОАО «Арменброк» с капиталом свыше 1,1 млрд. драмов, в настоящее время является одной из крупнейших компаний, осуществляющих инвестиционную деятельность в Армении.