«Արմենբրոկ» ԲԲԸ ներդրումա-կոնսալտինգային եւ բրոկերային ընկերությունը ծրագրել է սեմինարներ կազմակերպել Հայաստանի կապիտալի շուկայի մասին` բնակչության լայն խավերի շրջանում տեղեկատվական գրագիտության բարձրացման համար: Այդ մասին PanARMENIAN.Net -ի լրագրողի հետ զրույցում ասաց գլխավոր տնօրեն Արամ Քայֆաջյանը: «Ընդամենը մեկ շաբաթ անց ընկերությունը շահագրգիռ կողմերի համար կազմակերպելու է սեմինարներ, հնարավոր է, որ հրավիրվեն նաեւ ԶԼՄ-երի ներկայացուցիչներ»,- ասաց նա:
Ընկերության գլխավոր տնօրենը միաժամանակ ավելացրեց, որ Հայաստանում կուտակային շուկայի զարգացման համար անհրաժեշտ է, որպեսզի երկրի կառավարությունն ու ֆոնդային բորսան այս հարցում միասնական ուժերով աշխատեն: «Չգիտեմ, թե ինչ են մտածում բրոկերային մյուս ընկերությունները, բայց մենք նպատակ ունենք ակտիվորեն աշխատել այդ ուղղությամբ», – ասաց նա:
«Արմենբրոկ» ԲԲԸ-ն Հայաստանի կապիտալի շուկայում առաջադեմ մասնագիտացված ներդրումային ընկերություններից է: Ունի 14 տարվա գործունեության պատմություն, ներկայացնում է ներդրումային ծառայությունների ողջ համալիրը, այդ թվում նաեւ` թանկարժեք թղթերի տեղադրում, նաեւ բիզնես -խորհրդակցություններ է անցկացնում: «Արմենբրոկ» ԲԲԸ-ը, որն ունի ավելի քան 1,1 մլրդ դրամ կապիտալ, ներկայում խոշորագույն ընկերություններից մեկն է, որն իրականացնում է ներդրումային գործունեություն Հայաստանում:

23 Ноябрь 2009 - 10:50 AMT
Инвестиционно-консалтинговая и брокерская компания АОА «Арменброк» планирует организовать семинары для повышения информационной грамотности среди широких слоев населения о рынке капитала Армении. Об этом в беседе с корреспондентом PanARMENIAN.Net сообщил генеральный директор Арам Кайфаджян. «Буквально через неделю компания организует семинары для заинтересованных сторон, возможно, будут приглашены и представители СМИ», – сказал он.
Одновременно гендиректор компании добавил, что для развития рынка капитала в Армении необходимо, чтобы фондовая биржа и правительство страны совместными усилиями работали над повышением грамотности населения в этом вопросе. «Не знаю, как остальные брокерские компании, но мы намерены активно работать в этом направлении», -сказал он.
ОАО «Арменброк» является одной из передовых специализированных инвестиционных компаний на рынке капитала Армении. Имеет 14-летнуюю историю деятельности, предоставляет весь комплекс инвестиционных услуг, в том числе, размещение ценных бумаг, а также предоставляет бизнес-консультации. ОАО «Арменброк» с капиталом свыше 1,1 млрд. драмов, в настоящее время является одной из крупнейших компаний, осуществляющих инвестиционную деятельность в Армении.