25 Նոյեմբեր 2009 - 10:30 AMT
Հոբելյանական վիճակահանության արդյունքներով ՎՏԲ-Հայաստան Բանկը 300 հազարական դրամ շնորհեց իր չորս հաճախորդներին` Հայջրմուղկոյուղի ընկերության լավագույն բաժանորդներին
«ՎՏԲ Հայաստան Բանկ» ՓԲԸ եւ«Հայջրմուղկոյուղի» ՓԲԸ հաճախորդների եւ լավագույն բաժանաորդների միջեւ անց կացվող 4-րդ մրցանակային վիճակահանությունը ըստ էության դարձավ հոբելյանական: Արդեն մեկ տարի է, ինչ «Հայջրմուղկոյուղի» ընկերությունը իր ծառայություններից բարեխղճորեն օգտվողների միջեւ անց է կացնում նախադեպը չունեցող ակցիա ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի հետ համատեղ, որը հանդիսանում է ակցիայի գլխավոր հովանավորը եւ ընկերության գլխավոր գործընկեր բանկը` Հայաստանի մարզերում ջրի օգտագործման դիմաց գանձվող վճարների հավաքագրման ասպարեզում:
Հատկանշական է, որ ակցիան անց է կացվում չորս ամիսը մեկ անգամ, եւ նախորդ խաղարկություններից յուրաքանչյուրի ընթացքում մրցանակակիրների թիվը հաստատագրված էր` 4 անձ (յուրաքանչյուր շրջանից մեկական բաժանորդ, բացառությամբ ք. Երեւանը): Հոբելյանական վիճակահանությունը նշանավորվեց նրանով, որ մրցանակակիրների թիվը ավելացավ եւս երկուսով, – ոչ միայն: Խաղարկության բոլոր 6 մրցանակակիրներին ՎՏԲ-Հայաստան Բանկը շնորհեց VTB-Visa Gold վճարային քարտեր: Պարգ-ատրման արարողությունը տեղի ունեցավ 2009թ. նոյեմբերի 24-ին ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի գլխամասային գրասենյակում, որտեղ 6 հաղթողներից յուրաքանչյուրին շնորհվեց VTB-Visa Gold նվեր պլաստիկ քարտեր, յուրաքանչյուրի հաշվի վրա 300 հազարական դրամ առկայությամբ, ինչպես նա- հիշարժան վկայագրեր «Հայջրմուղկոյուղի» ՓԲԸ կողմից: ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի, Հայջրմուղկոյուղու ղեկավարների եւ ԶԼՄ-ների մասնակցությամբ անցկացվող միջոցառման ընթացքում «Հայջրմուղկոյուղի» ՓԲԸ Գլխավոր տնօրեն Պատրիկ Լորենը եւ «ՎՏԲ Հայաստան բանկ» ՓԲԸ Գլխավոր տնօրեն-Տնօրինության նախագահ Վալերի Օվսյաննիկովը ջերմորեն ողջունեցին ու շնորհավորեցին մրցանակակիրներին եւ նշեցին, որ բաժանորդների կողմից իրենց պայմանագրային պարտավորությունների բարեխղճորեն կատարումը նպաստել է Հայաստանի մարզերում ջրի համար գանձվող վճարների հավաքագրման նշանակալի աճին: Այսպիսով, մրցանակների առաջին խաղարկությունից հետո պարբերաբար եւ ժամանակին վճարումներ իրականացնող բաժանորդների թիվը աճել է ավելի քան 30%-ով: Իր հերթին, «ՎՏԲ-Հայաստան բանկ» ՓԲԸ Գլխավոր տնօրեն-Տնօրինության նախագահ Վալերի Օվսյաննիկովը նշեց, որ «Տվյալ համատեղ ակցիան հաջող մտածված «պիար» միջոցառումից ժամանակի հետ վերաճեց հաջողված բիզնես նախագծի, գործով ապացուցելով իր արդյունավետությունը: Ելնելով դրանից կարելի է խոսել ոչ միայն նախագծի շարունակման նպատկահարմարության մասին, այլ կողմերի պատրաստակամության պարագայում ակցիան հետագայում ընդլայնելու մասին»:

Банк ВТБ (Армения) вручил по 300 тыс. драмов победителям юбилейного розыгрыша призов среди своих клиентов – лучших абонентов компании «Армводоканал», сообщает пресс-служба банка.
4-ый розыгрыш призов среди лучших абонентов компании «Армводоканал» – клиентов ЗАО «Банк ВТБ (Армения)» стал юбилейным. Уже целый год «Армводоканал» проводит эту беспрецедентную акцию среди добросовестных пользователей услугами компании совместно с Банком ВТБ (Армения), являющимся генеральным спонсором акции и главным банком-партнером компании по сбору платежей за воду в регионах Армении.
Акция проводится раз в четыре месяца, и в каждом из предыдущих туров число призеров было фиксированным – 4 человека (по одному абоненту из каждого региона, исключая г. Ереван). Для юбилейного тура было сделано исключение в плане того, что призеров стало на два человека больше, и не только. Всем 6-и призерам тура Банк ВТБ (Армения) предоставил в дар престижные пластиковые карты VTB-Visa Gold. Церемония награждения состоялась 24 ноября 2009года, каждому из 6-и победителей были вручены подарочные пластиковые карты VTB-Visa Gold с начисленными на карточные счета призовыми суммами по 300 тыс. драм каждому, а также памятные сертификаты от ЗАО «Армводоканал».
В процессе церемонии, традиционно прошедшей при участии руководителей и представителей Банка ВТБ (Армения), Армводоканала и СМИ, Генеральный директор ЗАО «Армводоканал» Патрик Лорен и Генеральный директор – Председатель Директората ЗАО «Банк ВТБ (Армения)» Валерий Овсянников поздравили призеров и отметили, что добросовестное выполнение абонентами своих договорных обязательств уже привело к значительному росту собираемости платежей за воду в регионах Армении. Так, за время прошедшее после первого розыгрыша призов число абонентов регулярно и в срок осуществляющих платежи возросло более чем на 30%.