«Արդշինինվեստբանկը» 15 մլն դրամ է նվիրաբերել «Հայաստան» Համահայկական հիմնադրամին, հաղորդում է բանկի մամլո ծառայությունը: Հաղորդագրության համաձայն, բանկը համագործակցում է հիմնադրամի հետ կազմավորման օրվանից եւ անցած վեց տարիների ընթացքում հիմնադրամին ընդհանուր առմամբ նվիրաբերել է արդեն 104 մլն դրամ:
«Համագործակցությունը «Հայաստան» Համահայկական հիմնադրամի հետ մեր բանկի համար եւ հաճելի եւ պատասխանատու գործընթաց է: Հաճելի է, քանի որ բանկն իր ներդրումն է ունենում հիմնադրամի կազմակերպած բազմաթիվ հայրենանվեր ձեռնարկումներում: Նաեւ չափազանց պատասխանատու է, քանզի հիմնադրամի կողմից իրագործվող բոլոր ծրագրերը նախատեսված են ապագա սերունդների համար: Կարծում եմ, Արդշինինվեստբանկի համագործակցությունը «Հայաստան» Համահայկական հիմնադրամի հետ հետագայում եւս շարունակելու է լինել արդյունավետ եւ ազգանպաստ»,- հայտնել է «Արդշինինվեստբանկի» Վարչության նախագահ Ներսես Կարամանուկյանը:
«Արդշինինվեսբանկն ունի 49 մասնաճյուղ ՀՀ-ում, 6 մասնաճյուղ` ԼՂՀ-ում եւներկայացուցչություն Փարիզում: Բանկն արժանացելէ Moody’s-ի Ba1 երկարաժամկետ եւ Not Prime կարճաժամկետ` տեղական արժութային ավանդների, եւ Ba3 երկարաժամկետ եւ Not Prime կարճաժամկետվարկանիշերի` արտարժութայինավանդների չափանիշներով, ինչպես նաեւ ֆինանսական կայունության (“BFSR”) D- վարկանիշին: Բանկին շնորհվել է Որակի կառավարման համակարգի միջազգային ISO 9001:2000 սերտիֆիկատ:

Ardshininvestbank has donated AMD 15 million to “Hayastan” All-Armenian fund. Over 6 year’s collaboration, total Ardshininvestbank donations to the fund comprised AMD 104 million.
“The cooperation with “Hayastan” All-Armenian fund is both pleasant and responsible process. It is pleasant, because the bank has its share in the plentiful patriotic actions. It is very responsible, as well, because all the programs organized by the fund, are premeditated for the future generation. I think that the cooperation with “Hayastan” All-Armenian fund will continue to be efficient and nationally oriented,” Ardshininvestbank management board chairman, Nerses Karamanukyan noted.
Ardshininvestbank was registered by the decision of the RA Central Bank Board in December 2002. It cooperates with World Bank, International Migration Organization, National Center for Small and Medium Business Development in Armenia, the German-Armenian Fund and the International fund for Agricultural Development.