Նոյեմբերի 23-ից 27-նընկածժամանակահատվածում արտարժույթիներբանկայինշուկայում բանկերիկողմից գնվելէ 53,845,315 ԱՄՆ դոլար` 385.94 դրամ ԱՄՆմեկդոլարի դիմաց միջինփոխարժեքով, եւվաճառվել 59,059,638 ԱՄՆ դոլար` 387.17 դրամ ԱՄՆ մեկ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով:
Նույն ժամանակահատվածումմիջբանկային շուկայումիրականացվելէ 400,000 ԱՄՆ դոլարի առքեւվաճառք` 386.00 դրամ մեկ ԱՄՆդոլարի դիմացմիջինփոխարժեքով:
«ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԷՔՍ ԱՐՄԵՆԻԱ» ԲԲԸ-ումնշվածժամանակահատվածում իրականացվել է 16,276,000 ԱՄՆ դոլարի առք եւ վաճառք` 386.01 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով:
Նոյեմբերի 16-ից 22-ն ընկած ժամանակահատվածում բանկերի կողմից դրամով տրամադրված վարկերի ծավալը կազմել է 12.6 մլրդ դրամ, իսկ ԱՄՆ դոլարով տրամադրված վարկերի ծավալը` 25.6 մլն ԱՄՆ դոլար, հաղորդում է ԿԲ հասարակայնության հետկապերի ծառայությունը:

С 23 по 27 ноября на внутривалютном банковском рынке банками было куплено 53,845,315 долларов США по 385.94 драмов/1 доллар США и продано 59,059,638 долларов США по 387.17 драмов/1 доллар США.
В то же время на межбанковском рынке было реализовано сделок по купле-продаже на общую сумму 400,000 по 386 драмов/1 доллар США.
За аналогичный период на НАСДАК ОЭМЭКС Армения было реализовано сделок по купле-продаже на сумму 16,276,000 долларов США по 386.01 драмов/1 доллар США.
С 16 по 22 ноября объем предоставленных банками драмовых кредитов составил 12.6 млрд. драм, а долларовых кредитов – 25.6 млн. долларов США, сообщает пресс-служба Центрального банка Армении.