Telcell վճարային համակարգն այսօր հայտարարել է նոր ծառայության գործարկման մասին. Ճանապարհային ոստիկանության տուգանքներն այսուհետ կարելի է վճարել Telcell ինքնասպասարկման տերմինալների միջոցով, հաղորդում է ընկերության մամլո ծառայությունը:
Ինչպես այսօր հայտնել են ընկերության մամլո ծառայությունում, Telcell տերմինալների միջոցով տուգանքի վճարման գործընթացի տեւողությունը 1-2 րոպե է: Telcell-ի առաջարկի մյուս առավելությունն այն է, որ չի պահանջվում վճարման փաստի լրացուցիչ հաստատում (անդորրագրի ներկայացում Ճանապարհային ոստիկանություն):
Համակարգի ինտերֆեյսը պարզ է, հարմար եւ հասկանալի ցանկացած սպառողի համար: Տուգանքի վճարումից հետո վճարողի բջջային հեռախոսահամարի վրա ուղարկվում է SMS հաստատում:
Փաստորեն, Ճանապարհային ոստիկանության տուգանքների վճարումը դառնում է նույնքան պարզ, որքան բջջային կապի ծառայությունների վճարումը. այժմ դա կարելի է անել օրվա ցանկացած ժամին, Telcell համակարգի վճարումների ընդունման ավելի քան 300 կետերից յուրաքանչյուրում, – ասվում է հաղորդագրության մեջ:

30 Ноябрь 2009 - 08:29 AMT
Платежная система Telcell объявила сегодня о запуске новой услуги – оплате штрафов Дорожной Полиции через терминалы самообслуживания, сообщает пресс-служба компании.
Согласно сообщению, процесс оплаты штрафа через терминалы Telcell занимает не более 1-2 минут. Другое достоинство предложения Telcell – не требуется дополнительного подтверждения факта оплаты (представления квитанции в Дорожную полицию).
Интерфейс системы прост, удобен и понятен каждому пользователю. После совершения оплаты штрафа на мобильный телефон плательщика приходит SMS-подтверждение.
«Процедура оплаты штрафа Дорожной полиции стала столь же простой, как и оплата услуг сотовой связи – теперь это можно сделать в любое время суток, через любую из более 300 точек приема платежей системы Telcell», – говорится в сообщении.