1 Դեկտեմբեր 2009 - 10:29 AMT
Հայաստանի հանրապետական կուսակցության Խորհուրդը նիստ է անցկացրել, որի ընթացքում ընտրվել է կուսակցության ղեկավար կազմը: Նիստը վարել է կուսակցության նախագահ, ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանը:
Նիստում վերընտրվել են ՀՀԿ փոխնախագահներ Գալուստ Սահակյանը, Մուշեղ Լալայանը եւ Ռազմիկ Զոհրաբյանը: Վերընտրվել են նաեւ խորհրդարանական հանձնաժողովների նախագահները: Տնտեսական հանձնաժողովի նախագահ է մնացել Կարեն Կարապետյանը, կազմակերպչական հանձնաժողովինը` Ռուբեն Թադեւոսյանը, բիզնեսին աջակցության հանձնաժողովինը` Հարություն Փամբուկյանը, գաղափարախոսության եւ քարոզչության հանձնաժաղովի նախագահ Մուշեղ Լալայանը:
Նիստում ստեղծվել է Քաղաքական հանձնաժողով, որը կգլխավորի ՀՀ ԱԺ խոսնակ Հովիկ Աբրահամյանը, հաղորդում է ՀՀԿ մամլո ծառայությունը:
ՀՀԿ-ն 65 մանդատ ունի խորհրդարանում: Իշխող կուսակցության անդամներ են ԱԺ խոսնակ Հովիկ Աբրահամյանը, վարչապետ Տիգրան Սարգսյանը եւ նախարարների մեծ մասը:

1 Декабрь 2009 - 10:29 AMT
Совет Республиканской партии Армении (РПА) провел заседание, на котором был избран руководящий состав партии. Вел заседание председатель партии, президент Армении Серж Саргсян.
На заседании были переизбраны заместители председателя РПА: Галуст Саакян, Мушег Лалаян и Размик Зограбян. Также были переизбраны председатели парламентских комиссий. Председателем экономической комиссии остался Карен Карапетян, организационной комиссии – Рубен Тадевосян, комиссии по содействию бизнесу – Арутюн Памбукян, комиссии по идеологии и пропаганде – Мушег Лалаян.
На заседании была создана Политическая комиссия, которую возглавил спикер НС РА Овик Абрамян, сообщает пресс-служба РПА.
РПА имеет в парламенте 65 мандатов. Членами правящей партии являются спикер парламента Овик Абрамян, премьер-министр Тигран Саркисян и большинство министров правительства.