1 Դեկտեմբեր 2009 - 13:07 AMT
Հայաստանի ֆինանսների նախարարության «Թանկարժեք մետաղների եւ թանկարժեք քարերի պետական գանձարան» գործակալությունը սահմանել է թանկարժեք մետաղների մեկ գրամ քիմիապես մաքուր մետաղի (ստանդարտ ձուլակտորի համար) 2009 թ. նոյեմբերի 30-ից մինչեւ դեկտեմբերի 6 ընկած ժամանակահատվածում պետական գնման եւ բացթողնման գները, հաղորդում է նախարարության մամլո ծառայությունը:
Հաղորդման համաձայն, նշված ժամանակահատվածում սահմանվել են հետեւյալ գները` ոսկու գնման գինը 13270,83 (+261,99) դրամ է, իսկ բացթողնման գինը` 14424,82 (+261,99) դրամ. արծաթի գնման գինը` 210,59 (+2.15) դրամ, բացթողնման գինը` 228,90 (+2.34) դրամ. պլատինի գնման գինը` 16587,66 (+137.4) դրամ, բացթողնման գինը`18030,06(+149.34) դրամ. պալադիումի գնման գինը` 4222,38 (+10.94) դրամ, բացթողնման գինը` 4589,54 (+11.89) դրամ:

Агентством “Государственное хранилище драгоценных металлов и драгоценных камней” Министерства финансов Армении установлены цены на госзакупку и отпуск одного грамма химически чистого металла (для стандартного слитка) на период с 30 ноября по 6 декабря 2009 года, сообщает пресс-служба министерства.
Согласно сообщению, на указанный период установлены следующие цены: золото – закупочная цена – 13270,83 (+241,03) драма, отпускная цена – 14424,82 (+261,99) драма; серебро – закупочная цена – 210,59 (+2,15) драма, отпускная цена – 228,90 (+2,34) драма; платина – закупочная цена – 16587,66 (+137,4) драма, отпускная цена 18030,06 (+149,34) драма; палладий – закупочная цена – 4222,38 (+10,94) драма, отпускная цена – 4589,54 (+11,89).