1 Դեկտեմբեր 2009 - 13:32 AMT
«Յունիբանկը» հայտարարում է ավտովարկավորման ոլորտում նոր ակցիաների մեկնարկման մասին, որոնց շրջանակներում NISSAN TEANA եւ MAZDA 2 մակնիշի ավտոմեքենաների, ինչպես նաեւ արտաճանապարհային ավտոմեքենաների ձեռքբերումը կվարկավորվի արտոնյալ պայմաններով, հաղորդում է բանկի մամլո ծառայությունը:
Հաղորդման համաձայն, «Յունիբանկը» առաջարկում է` NISSAN TEANA ավտոմեքենաների ձեռքբերման վարկավորման հետեւյալ պայմանները` տարեկան տոկոսադրույք` 15%, կանխավճար` 15%, վարկի ժամկետը` մինչեւ 5 տարի.
MAZDA 2 ավտոմեքենաների ձեռքբերման վարկավորման հետեւյալ պայմանները` տարեկան տոկոսադրույք` 15%, կանխավճար` 10%, վարկի ժամկետը` մինչեւ 5 տարի: Ակցիան կգործի մինչեւ 2009 թ. դեկտեմբերի 31-ը:
Ինչ վերաբերում է արտաճանապարհային ավտոմեքենաներին, ապա բանկն առաջարկում է դրանց ձեռքբերման հետեւյալ պայմանները` տարեկան տոկոսադրույք` 16 %, կանխավճար` 10%, վարկի ժամկետը` մինչեւ 5 տարի: Ակցիան կգործի մինչեւ 2010 թ. մարտի 31-ը:
2009 թ. երրորդ եռամսյակի տվյալների համաձայն, «Յունիբանկի» ավտովարկավորման պորտֆելը գերազանցել է 8,4 մլրդ դրամը: «Յունիբանկը» ավտովարկավորման առաջատարի դիրքը գրավում է շնորհիվ իր ծրագրերի, որոնք նախատեսված են տարբեր պահանջներ եւ հնարավորություններ ունեցող հաճախորդների համար: Բանկի վարկային բոլոր ծրագրերը թույլ են տալիս վարկի վաղաժամկետ մարում` առանց սահմանափակումների եւ տույժերի:

“Юнибанк” объявляет о начале новых акций, в рамках которых приобретение автомобилей марки NISSAN TEANA и MAZDA 2, а также внедорожных автомобилей будет кредитоваться по льготным условиям, сообщает пресс-служба банка.
Согласно сообщению, “Юнибанк” предлагает следующие условия по кредитованию приобретения автомобилей NISSAN TEANA: годовая процентная ставка – 15%, предоплата – 15%, срок кредита- до 5 лет
Условия по кредитованию приобретения автомобилей MAZDA 2: годовая процентная ставка – 15%, предоплата – 10%, срок кредита- до 5 лет. Данная акция продлится до 31 декабря 2009 года.
Что же касается кредитования внедорожников, то банк предлагает следующие условия: годовая процентная ставка – 16%, предоплата – 10%, срок кредита – до 5 лет. Акция продлится до 1 марта 2010 года.
По данным на 3-й квартал 2009 года портфель автокредитования “Юнибанка” составлял свыше 8,4 млрд. драмов. “Юнибанк” занимает лидирующую позицию на рынке автокредитования благодаря программам, нацеленным на клиентов с разными потребностями и возможностями. Все кредитные программы банка допускают досрочное погашение кредитов, без каких-либо ограничений и штрафных санкций.