Դեկտեմբերի 3-ին Մասիս կայարանում տեղի ունեցավ «ՀԿԵՈւ» ՓԲԸ-ի գլխավոր տնօրենի տեղակալ Մարատ Խակովի հանդիպումը Արարատի մարզի մարզպետ Վարդգես Հովակիմյանի հետ, հաղորդում է ընկերության մամլո ծառայությունը:
Ըստ հաղորդագրության, մարզպետին ներկայացվել են բոլոր բարեփոխումները, որ կատարվել են, ՀԿԵՈւ-ի կողմից սեղմ ժամկետում կատարած աշխատանքը, մասնավորապես, ժամանակակից ավտոմատ APM համակարգի ներդրումը, հին սարքավորումների փոխարինումը նորով, վերանորոգված կայարանը եւ շատ այլ բաներ:
Քննարկվող հարցերի թվում Մարատ Խակովն առանձնապես կարեւորել է երկաթուղային տրանսպորտի երթեւեկության անվտանգությունը, նշելով, որ այդ հարցը պետք է կարգավորվի պետական մարմինների հետ համատեղ: Նա նաեւ նշել է, որ ՀԿԵՈւ-ն պատրաստ է ոչ միայն վերանորոգման աշխատանքներ տանել, այլ նաեւ ապահովել դրանց պահպանությունը:
Իր հերթին մարզպետը գոհունակություն է հայտնել ՀԿԵՈւ երկաթուղու ենթակառուցվածքների վերականգնմանն ուղղված աշխատանքի, նրա արդիականացման վերաբերյալ:

3 декабря на станции «Масис» состоялась встреча первого заместителя генерального директора ЗАО «ЮКЖД» Марата Хакова с губернатором Араратской области Вардкесом Овакимяном, сообщает пресс-служба компании.
Согласно сообщению, губернатору были продемонстрированы все улучшения, проведенные за небольшой срок ЮКЖД, в частности, внедрение современной автоматизированной системы АРМ, замена старого оборудования новым – оптоволоконным, отремонтированные интерьер и экстерьер станции, и многое другое.
Среди широкого круга обсуждаемых вопросов особо важное значение Марат Хаков придал решению вопросов безопасности движения железнодорожного транспорта, которые, конечно же, должны решаться совместно с государственными органами власти. Он также заметил, что ЮКЖД готово не только к проведению ремонтных работ на этих переездах, но и к обеспечению их отдельной охраной.
В свою очередь губернатор выразил глубокое удовлетворение проведенной ЮКЖД работой по восстановлению железнодорожной инфраструктуры области, ее модернизации и отметил, какую важную роль в области играет железная дорога.