ծառայության սահմանապահ կառույցի ղեկավարի տեղակալ, գեներալ-լեյտենանտ Վլադիմիր Ստրելցովին
Նախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր ընդունել է Ռուսաստանի Դաշնության Անվտանգության դաշնային ծառայության սահմանապահ կառույցի ղեկավարի տեղակալ, գեներալ-լեյտենանտ Վլադիմիր Ստրելցովին: Նա Հանրապետության Նախագահին է ներկայացրել Հայաստանում ՌԴ Անվտանգության դաշնային ծառայության սահմանապահ վարչության նոր պետ, գեներալ-լեյտենանտ Վիկտոր Վլասովին:
Նախագահ Սարգսյանըբարձրէգնահատել Հայաստանի եւ Ռուսաստանի միջեւ հետեւողականորեն ամրապնդվող ռազմավարական գործընկերությունը եւ կարեւորել է այդ ուղղությամբ ջանքերի շարունակումը: Հանրապետության Նախագահը սահմանապահ ծառայությունը, Հայաստանի պետական սահմանի պահպանությունը համարել է մեր երկրի ազգային անվտանգության կարեւոր բաղկացուցիչը եւ հայ-ռուսական դաշնակցային հարաբերությունների առանցքային տարրերից մեկը:
«Մենք գոհ ենք սահմանապահների գործունեությունից, մեր համատեղ աշխատանքից եւ նրանց պրոֆեսիոնալիզմից»,- ընդգծել է երկրի ղեկավարը եւ հավելել, որ սահմանապահների հետ ավանդաբար ձեւավորվել են լավ հարաբերություններ եւ փոխըմբռնում, ինչը հնարավորություն է ընձեռում մշտապես օպերատիվ ու որակյալ լուծումներ տալ ծագող խնդիրներին:
Շնորհակալություն հայտնելովգնահատանքի խոսքերիհամար` գեներալ-լեյտենանտ Ստրելցովն ասել է, որ իրենք ձգտում են բարեխղճորեն կատարել իրենց առջեւ դրված խնդիրները:

Armenian President Serzh Sargsyan met Friday with Lieutenant General Vladimir Streltsov, Deputy Head of Frontier Service of the Russian Federation, and Lieutenant General Viktor Vlasov, new Head of RF FSB frontier directorate in Armenia.
Assessing highly the strategic cooperation between Armenia and Russia, President Sargsyan stressed the importance of its further development. He characterized frontier service and protection of Armenia’s state border as the key element of Armenian-Russian strategic partnership.
“We hail the professionalism of frontier guards and their activities,” the President said, adding that efficient joint work allows to respond quickly to any problem that can emerge.
Lieutenant General Streltsov for his part reiterated the border guards’ willingness to conscientiously perform the tasks they are charged with, RA President’s press office reported.