4 Դեկտեմբեր 2009 - 12:54 AMT
«Յունիբանկ»-ը ներկայացնում էհիփոթեքայինվարկավորման նործրագիր, որիշրջանակներումբարելավված պայմաններովվարկեր կտրամադրվենԵրեւանի նորակառույց շենքերում բնակարանների ձեռքբերման համար, հաղորդում է բանկի մամլո ծառայությունը:
Հաղորդագրության համաձայն, վարկերի համար նվազագույն կանխավճարը սահմանվել է 30%, տարեկան տոկոսադրույքը` 14%, ժամկետը` 15 տարի, վարկի առավելագույն գումարը` 200 հազար դոլար: Վարկերը տրամադրվում են ԱՄՆ դոլարով: Վարկի վաղաժամկետ մարման համար տույժեր նախատեսված չեն:
Այս տարվա երրորդ եռամսյակիվերջումՅունիբանկ-ի հիփոթեքայինվարկավորմանպորտֆելը գերազանցել է 12,7 մլրդ ՀՀ դրամը: Այդ ցուցանիշով բանկըՀՀ բանկային համակարգում զբաղեցնում էերկրորդտեղը:

“Юнибанк” представляет новую ипотечную программу, в рамках которой по улучшенным условиям выдаются кредиты на приобретение квартир в завершенных столичных новостройках, сообщает пресс-служба банка.
Согласно сообщению, минимальная предоплата по кредитам составляет 30%, годовая процентная ставка – 14%, срок – 15 лет, максимальная сумма кредита – 200 000 долларов. При этом в сообщении отмечается, что кредиты предоставляются в долларах, а за досрочное погашение кредита штрафы не взимаются.
На конец третьего квартала 2009 года ипотечный портфель “Юнибанка” превышал 12.7 млрд. драмов. По данному показателю банк занимает вторую позицию в банковской системе Армении.