Նոյեմբերի 30-ից դեկտեմբերի 4-ն ընկած ժամանակահատվածում արտարժույթի ներբանկային շուկայում բանկերի կողմից գնվել է 60,814,458 ԱՄՆ դոլար` 385.09 դրամ ԱՄՆ մեկ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով, եւ վաճառվել 66,455,237 ԱՄՆ դոլար` 386.13 դրամ ԱՄՆ մեկ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով:
Նույն ժամանակահատվածումմիջբանկային շուկայումիրականացվելէ 400,000 ԱՄՆ դոլարի առքեւվաճառք` 385.00 դրամ մեկ ԱՄՆդոլարի դիմացմիջինփոխարժեքով:
«ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԷՔՍ ԱՐՄԵՆԻԱ» ԲԲԸ-ումնշված ժամանակահատվածում իրականացվել է 16,100,000 ԱՄՆ դոլարի առք եւ վաճառք` 385.33 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով:
Նոյեմբերի 23-ից 29-ն ընկած ժամանակահատվածում բանկերի կողմից դրամով տրամադրված վարկերի ծավալը կազմել է 14.6 մլրդ դրամ, իսկ ԱՄՆ դոլարով տրամադրված վարկերի ծավալը` 27.1 մլն ԱՄՆ դոլար, հաղորդում է Հայաստանի Կենտրոնական բանկի մամլո ծառայությունը:

С 30 ноября по 4 декабря на внутривалютном банковском рынке банками было куплено 60,814,458 долларов США по 385.09 драмов/1 доллар США и продано 66,455,237 долларов США по 386.13 драмов/1 доллар США.
В то же время на межбанковском рынке было реализовано сделок по купле-продаже на общую сумму 400,000 по 385 драмов/1 доллар США.
За аналогичный период на НАСДАК ОЭМЭКС Армения было реализовано сделок по купле-продаже на сумму 16,100,000 долларов США по 385.33 драмов/1 доллар США.
С 23 по 29 ноября объем предоставленных банками драмовых кредитов составил 14.6 млрд. драм, а долларовых кредитов – 27.1 млн. долларов США, сообщает пресс-служба Центрального банка Армении.