8 Դեկտեմբեր 2009 - 08:30 AMT
Դեկտեմբերի 8-ն Երեւանում մեկնարկել է հայ-ռուսական գործարար համաժողովը, որի ընթացքում կքննարկվի հայ-ռուսական հարաբերությունների հնարավորությունների զարգացման մասին, մասնավորապես համագործության հնարավորությունները Սանկտ Պետերբուրգի հետ:
«Հայ-ռուսական գործարար համաժողովը հերթական հարթակ է, որտեղ մենք կկարողանանք ակտիվացնել առեւտրա-տնտեսական հարաբերությունները երկու երկրների միջեւ», – ասել է Երեւանում կայացած մամլո ասուլիսում Հայաստանի արդյունաբերողների եւ ձեռնարկատերերի միության նախագահ Արսեն Ղազարյանը: Նրա խոսքերով, ուրախալի է այն փաստը, որ համաժողովը անցկացվում է տարվա վերջ: «Ներկայումս այն պահն է, որպեսզի պլաններ նախապատրաստել եկող տարվա համար», – նշել է նա:
Արսեն Ղազարյանը հաղորդել է, որ ռուսական պատվիրակության կազմի մեջ են մանվածքային, կարի, դեղագործության, տրանսպորտի արդյունաբերության ներկայացուցիչները:
Համաժողովի կազմակերպիչներն են Հայաստանի առեւտռա-արդյունաբերական պալատը, Հայաստանի արդյունաբերողների եւ ձեռնարկատերերի միությունը:

8 Декабрь 2009 - 08:30 AMT
8 декабря в Ереване стартовал армяно-российский бизнес-форум, в ходе которого будет обсуждаться потенциал развития армяно-российских отношений, в частности, сотрудничества с Санкт-Петербургом.
«Армяно-российский бизнес-форум – это очередная площадка, где мы сможем активизировать торгово-экономические отношения между двумя странами в условиях финансово-экономического кризиса, увеличить товарооборот, найти новых партнеров», – сказал журналистам в Ереване председатель Союза промышленников и предпринимателей Армении Арсен Казарян. По его словам, очень радует тот факт, что форум проходит в конце года. «Сейчас именно тот момент, чтобы подготовить планы на следующий год», – отметил председатель.
Арсен Казарян сообщил, что в состав российской делегации входят представители текстильной промышленности, швейного дела, фармацевтики, транспорта, несколько отраслей перерабатывающей промышленности. «Я надеюсь, что та активность, которую проявляют организаторы форума, достигнет своей цели», – добавил он.
Организатором данного форума является Торгово-промышленная палата Армении, Союз промышленников и предпринимателей Армении.