8 Դեկտեմբեր 2009 - 13:04 AMT
Դեկտեմբերի 8-ի նիստում Հայաստանի Կենտրոնական բանկի Խորհուրդը որոշեց անփոփոխ թողնել վերաֆինանսավորման տոկոսադրույքը` սահմանելով այն 5%, հաղորդում է ԿԲ մամլո ծառայությունը:
Ինչպես նշվում է հաղորդագրության մեջ, 2009 թ. նոյեմբերին հոկտեմբերի նկատմամբ արձանագրվել է 1.2% գնաճ, որի պարագայում 12-ամսյա գնաճի ցուցանիշը կազմել է 4.6%` նախորդ ամսվա նույն ցուցանիշի նկատմամբ ավելանալով 1.1 տոկոսային կետով:
«Պահպանվող տնտեսականանկման եւհամախառն պահանջարկի վերականգնման տեմպերիանորոշությունների պարագայում Խորհուրդըդեռեւսձեռնպահ էմնումանցում կատարելդրամավարկային պայմանների խստացման քաղաքականության»,- ասվում է հաղորդագրության մեջ:

Совет Центрального банка Армении на заседании 8 декабря оставил неизменной ставку рефинансирования, установив ее уровне 5%, сообщает пресс-служба ЦБ.
Как отмечается в сообщении, в ноябре 2009 года по сравнению с октябрем была зафиксирована инфляция в размере 1,2%, в условиях которой годовая инфляция составила 4,6%, увеличившись по сравнению с прошлым месяцем на 1,1 процентных пункта.
«В условиях неопределенности сохранившегося экономического спада и темпов восстановления валового спроса Совет ЦБ Армении пока воздерживается переходить на ужесточение условий денежно-кредитной политики», – говорится в сообщении.