Սպորտային մարմնամարզության օլիմպիական չեմպիպոն Ալբերտ Ազարյանը կտրականապես հերքում է, որ անհարգալից արտահայտություններ է թույլ տվել Հայաստանի նախագահ Սերժ Սարգսյանի հասցեին 2008թ. նախընտրական արշավի ընթացքում այն ժամանակ դեռեւս նախագահության թեկնածու Սերժ Սարգսյանի օգտին տեսահոլովակի նկարահանման ժամանակ: Համապատասխան տեսահոլովակը զետեղվել է YouTube կայքում:
«Ես իմ ողջ կյանքը նվիրել եմ Հայաստանին: Այդ տեսահոլովակը սարքվել է մոնտաժի միջոցով, մի բան կարող եմ ասել` ես ոչ մի նման բան չեմ ասել»,-ասել է օլիմպիական չեմպիոնը լրագրողների հետ հանդիպմանը:
Ըստ Ազարյանի, համապատասխան մարդիկ արդեն պարզում են, թե ով կարող էր մոնտաժել այդ հոլովակը եւ ինչու: «Ես ոչ ոքի չեմ կասկածում: Տեսահոլովակը տեսագրվել է երկու տարի առաջ, եւ ես նույնիսկ չեմ հիշում, թե որտեղ են կատարվել նկարահանումները եւ ով էր դրանց կազմակերպիչը»,-ասել է օլիմպիական չեմպիոնը:

Olympic gold medalist in gymnastics Albert Azaryan categorically denies that made disrespectful remarks against the President of Armenia Serzh Sargsyan during 2008 presidential campaign while recording of the video reel in support of then-presidential candidate Serzh Sargsyan. The corresponding video reel was posted on YouTube.
“All my life I spent in Armenia. This video reel is made with the help of montage, I can say one thing, I have never said anything like that, ” Albert Azaryan during a meeting with reporters said.
According Mr. Azaryan, the responsible people are already trying to find out who could make a movie and why. “I did not suspect anybody. Video was recorded two years ago, and I do not even remember where it was recorded and who was the organizer, ” the Olympic champion said.
Albert Azaryan also mentioned that the Administration of the President of Armenia has not made any inquires.