11 Դեկտեմբեր 2009 - 12:38 AMT
Տեղեկատվական տեխնոլոգիաների ձեռնարկությունների միության (UITE) տնօրեն Կարեն Վարդանյանն այսօր տեղի ունեցած մամլո ասուլիսում պատմել է «DigiTec-ն անիվների վրա» ցուցահանդես-տոնավաճառի մասին: Ցուցահանդեսի նպատակն է ոչ միայն ընդլայնել սպառողական շուկան տեղեկատվական եւ հաղորդակցային տեխնոլոգիաներով զբաղվող ընկերությունների համար, այլ նաեւ բարձրացնել մարզերի բնակչության գրագիտությունը ՏՏ ոլորտում վարժանքների միջոցով: Դեկտեմբերի 21-ից մասնակիցները կայցելեն Հայաստանի 42 քաղաքներ: Հնավարո է, ապագայում, «DigiTec-ն անիվների վրա» ցուցահանդեսն այցելի նաեւ հանրապետության խոշոր գյուղեր:
Բացի այդ, Կարեն Վարդանյանն ներկայացրել է Լեռնային Ղարաբաղում «DigiTec-ն անիվների վրա» արտագնա ցուցահանդես-տոնավաճառ կազմակերպելու իր ծրագրերը, որի շրջանակներում Շուշիում կանցկացնի սակրավոր-ռոբոտների մրցույթ` նվիրված Ազատագրման օրվան, իսկ հաղթող-ռոբոտին կնվիրեն քաղաքին:

Директор Союза предприятий информационных технологий (UITE) Карен Варданян рассказал сегодня на пресс-конференции более подробно о ярмарке-выставке «DigiTec на колесах». В ее цели входит не только расширение потребительского рынка для занимающихся информационными и коммуникационными технологиями компаний, но и повысить ИТ-грамотность жителей регионов на тренингах. Начиная с 21 декабря, участники ярмарки-выставки посетят 42 города Армении. Возможно, в будущем «DigiTec на колесах» побывает и в крупных деревнях республики.
Корме того, Карен Варданян поделился планами о проведении выездной ярмарки-выставки в Нагорном Карабахе, в рамках которой в Шуши устроят конкурс роботов-саперов, приуроченный ко Дню освобождения, а робота-победителя подарят городу.