Դեկտեմբերի 7-ից 11-նընկածժամանակահատվածումարտարժույթիներբանկայինշուկայում բանկերիկողմից գնվելէ 62,521,974 ԱՄՆ դոլար` 383.77 դրամ ԱՄՆմեկդոլարի դիմաց միջինփոխարժեքով, եւվաճառվել 59,658631 ԱՄՆ դոլար` 385.1 դրամ ԱՄՆ մեկ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով:
Նույն ժամանակահատվածումմիջբանկային շուկայումիրականացվելէ 700,000 ԱՄՆ դոլարի առքեւվաճառք` 384.03 դրամ մեկ ԱՄՆդոլարի դիմացմիջինփոխարժեքով:
«ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԷՔՍ ԱՐՄԵՆԻԱ» ԲԲԸ-ումնշվածժամանակահատվածում իրականացվել է 5,365,000 ԱՄՆ դոլարի առք եւ վաճառք` 384.03 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով:

11 Декабрь 2009 - 13:46 AMT
С 7 по 11 декабря на внутривалютном банковском рынке банками было куплено 62,521,974 долларов США по 383.77 драмов/1 доллар США и продано 59,658631 долларов США по 385.1 драмов/1 доллар США.
В то же время на межбанковском рынке было реализовано сделок по купле-продаже на общую сумму 700,000 по 384.03 драмов/1 доллар США.
За аналогичный период на НАСДАК ОЭМЭКС Армения было реализовано сделок по купле-продаже на сумму 5,365,000 долларов США по 384.03 драмов/1 доллар США.
С 30 ноября по 6 декабря объем предоставленных банками драмовых кредитов составил 13.2 млрд. драм, а долларовых кредитов – 27.9 млн. долларов США, сообщает пресс-служба Центрального банка Армении.