14 Դեկտեմբեր 2009 - 10:44 AMT
2010 թ. «Արարատբանկն» իր հաճախորդներին հնարավոր է տրամադրի լիզինգային ծառայություններ: Այս մասին PanARMENIAN.Net -ի թղթակցին հաղորդել է «Արարատբանկի» ռազմավարության եւ մեթոդոլոգիայի պետ Գարիկ Ադամյանը: Նրա խոսքերի համաձայն, այդ նպատակով բանկի մասնագետները կատարում են շուկայի ուսումնասիրություններ եւ վերլուծություններ, որպեսզի որոշեն նրա պահանջարկի աստիճանը: «Հիմնվելով այդ վերլուծությունների վրա, բանկի ղեկավարությունը որոշում կկայացնի այդ ծառայությունը մատուցել կամ առայժմ ձեռնպահ մնալ», – ասել է նա:
Այս կապակցությամբ «Արարատբանկի» ռազմավարության եւ մեթոդոլոգիայի բաժնի պետն ավելացրել է նաեւ, որ բանկը մշտապես ուսումնասիրում է բանկը, որպեսզի բանկային նոր ծառայություններ ներմուծի: «Եթե շուկայում կա համապատասխան պահանջարկ, եթե մեր առաջարկությունը համահունչ լինի շուկայում եղած պահանջարկին, ապա մենք որոշում կկայացնենք որոշ ծառայություններ տրամադրելու», – նշել է նա:
Ինչ վերաբերում է Հայաստանում ընդհանուր առմամբ բանկային համակարգի գործունեությանը, ապա նրա խոսքերի համաձայն, 2009 թ. այն կփակի շահույթով: «Երրորդ եռամսյակի արդյունքներով Հայաստանի բանկային համակարգն արդեն շահութաբեր է», – ասել է նա:

14 Декабрь 2009 - 10:44 AMT
В 2010 году «Араратбанк» возможно приступит к предоставлению своим клиентам лизинговых услуг. Об этом в беседе с корреспондентом PanARMENIAN.Net сообщил начальник отдела стратегии  и методологии «Араратбанка» Гарик Адамян. По его словам, с этой целью специалисты банка проводят исследования и анализ рынка, чтобы определить уровень имеющегося спрос на нем. «Основываясь на результаты этого анализа, руководство банка примет решение, предоставлять данную услугу или пока что воздержаться от нее», – сказал он.
В связи с этим начальник отдела стратегии  и методологии «Араратбанка»  также добавил, что со стороны банка постоянно проводятся исследования рынка с целью внедрения новых банковских услуг. «Если на рынке есть соответствующий спрос, если наше предложение будет созвучно с имеющимся на рынке спросом, мы примем решение о предоставлении определенной услуги», – отметил он.
Что же касается деятельности банковской системы Армении в целом, то по его словам, 2009 год она закроет с прибылью. «По результатам третьего квартала банковская система Армении уже прибыльна», – сказал он.