14 Դեկտեմբեր 2009 - 10:52 AMT
2009 թ-ի երրորդ եռամսյակի արդյունքներով «Արարատբանկի» հիմնական ցուցանիշների աճը կազմել է 30%: Այդ մասին Երեւանում կայացած մամլո ասուլիսում ասել է «Արարատբանկի» ռազմավարության բաժնի պետ Գարիկ Ադամյանը: «Մենք կվերակատարենք 2009 թ-ի բանկի բյուջեով նախատեսված ցուցանիշները 30% ակտիվների, պարտավորությունների եւ շահույթի գծով», – ասել է նա:
Մասնավորապես, նրա խոսքերով, այսօր բանկի ակտիվները կազմում են 40 մլրդ դրամ, շահույթը ավելի քան 350 մլն դրամ, ընդ որում բանկի վարկային պորտֆելը հասել է 15.5 մլրդ դրամի, ինչը 3.5 մլրդ դրամով շատ է 2008 թ-ց` 12.64 մլրդ դրամ:
Այս կապակցությամբ, «Արարատբանկի» գործադիր տնօրենի տեղակալ Դավիթ Հարությունյանը նշել է, որ աճի դրական միտումները դիտվել են ողջ բանկային համակարգում, եւ ավելացրել է, որ բոլոր ցուցանիշների նման աճի բանկը կարողացավ հասնել ճիշտ մենեջմետի հաշվին:

Core indicators of Araratbank grew by 30 per cent this year, said Garik Adamyan, head of strategy and methodology department of Araratbank.
“We overfulfil all the figures projected by our budget for 2009 by in assets, liabilities and profits”, he told a press conference in Yerevan on December 14.
To date, the bank’s assets reached AMD 40 billion, profits surpassed AMD 350 million, while bank’s loan portfolio amounted to AMD 15.5 billion, AMD 3.5 billion more than last year. The bank has virtually no bad loans.
Saying that positive trends have been observed in the whole banking system of the country, Araratbank’s deputy executive director David Harutyunyan added, that particularly Araratbank managed to be in pace with the general growth trends thanks to its high relevant and up-to-date management.