14 Դեկտեմբեր 2009 - 10:52 AMT
2009 թ-ի երրորդ եռամսյակի արդյունքներով «Արարատբանկի» հիմնական ցուցանիշների աճը կազմել է 30%: Այդ մասին Երեւանում կայացած մամլո ասուլիսում ասել է «Արարատբանկի» ռազմավարության բաժնի պետ Գարիկ Ադամյանը: «Մենք կվերակատարենք 2009 թ-ի բանկի բյուջեով նախատեսված ցուցանիշները 30% ակտիվների, պարտավորությունների եւ շահույթի գծով», – ասել է նա:
Մասնավորապես, նրա խոսքերով, այսօր բանկի ակտիվները կազմում են 40 մլրդ դրամ, շահույթը ավելի քան 350 մլն դրամ, ընդ որում բանկի վարկային պորտֆելը հասել է 15.5 մլրդ դրամի, ինչը 3.5 մլրդ դրամով շատ է 2008 թ-ց` 12.64 մլրդ դրամ:
Այս կապակցությամբ, «Արարատբանկի» գործադիր տնօրենի տեղակալ Դավիթ Հարությունյանը նշել է, որ աճի դրական միտումները դիտվել են ողջ բանկային համակարգում, եւ ավելացրել է, որ բոլոր ցուցանիշների նման աճի բանկը կարողացավ հասնել ճիշտ մենեջմետի հաշվին:

14 Декабрь 2009 - 10:52 AMT
Рост основных показателей «Араратбанка» по результатам третьего квартала 2009 года составил 30%. Об этом журналистам в Ереване заявил начальник отдела стратегии  и методологии «Араратбанка» Гарик Адамян. «Мы перевыполним все запланированные бюджетом банка на 2009 года показатели на 30% и по линии активов, и по линии обязательств, и по линии прибыли», – сказал он.
В частности, по его словам, на сегодняшний день активы банка составляют 40 млрд. драмов, прибыль более 350 млн. драмов, при этом кредитный портфель банка достиг 15.5 млрд. драмов, что на 3.5 млрд. драмов больше 2008 года – 12.64 млрд. драмов, в банке практически отсутствуют невозвращенные кредиты, а 99,5% кредитного портфеля классифицированы как стандартные кредиты.
В связи с этим заместитель исполнительного директора «Араратбанка» Давид Арутюнян отметил, что положительные тенденции роста отмечены во всей банковской системе и добавил, что подобного роста всех показателей банку удалось достичь за счет правильного менеджмента.