14 Դեկտեմբեր 2009 - 13:55 AMT
ՀՀ ֆինանսների նախարարությունըհրապարակել էաուդիտորների որակավորման հերթական քննության արդյունքները: 16 դիմորդներից քննությանը մասնակցել է 14-ը, որոնցից որակավորված աուդիտորի վկայական է շնորհվել երկու դիմորդի: Աուդիտորների որակավորման հանձնաժողովը որոշում է կայացրել որակավորման վկայական տրամադրել նա- Հաշվապահների միջազգային դաշնության անդամ կազմակերպության կողմից որակավորված 1 դիմորդի` ներկայացված փաստաթղթերի հիման վրա, հաղորդում է նախարարության մամլո ծառայությունը:
2009 թվականիընթացքումընդհանուր առմամբ անցկացվել է աուդիտորների որակավորման 7 քննություն: Արդյունքում` քննությանը մասնակցած 89-ը դիմորդներից 24-ին շնորհվել է որակավորված աուդիտորի վկայական:

Согласно сообщению, из 16 претендентов в экзамене приняли участие 14 человек, среди которых квалификационный сертификат был вручен лишь двоим.
На заседании квалификационной комиссии аудиторов принято решение также о присуждении на основании представленных документов квалификационного свидетельства еще одному претенденту, который квалифицирован организацией-членом Международной федерации бухгалтеров (МФБ).
В течение 2009 года в целом было проведено 7 квалификационных экзаменов аудиторов, в результате которых аудиторские свидетельства присуждены 24 претендентам.