14 Դեկտեմբեր 2009 - 13:55 AMT
ՀՀ ֆինանսների նախարարությունըհրապարակել էաուդիտորների որակավորման հերթական քննության արդյունքները: 16 դիմորդներից քննությանը մասնակցել է 14-ը, որոնցից որակավորված աուդիտորի վկայական է շնորհվել երկու դիմորդի: Աուդիտորների որակավորման հանձնաժողովը որոշում է կայացրել որակավորման վկայական տրամադրել նա- Հաշվապահների միջազգային դաշնության անդամ կազմակերպության կողմից որակավորված 1 դիմորդի` ներկայացված փաստաթղթերի հիման վրա, հաղորդում է նախարարության մամլո ծառայությունը:
2009 թվականիընթացքումընդհանուր առմամբ անցկացվել է աուդիտորների որակավորման 7 քննություն: Արդյունքում` քննությանը մասնակցած 89-ը դիմորդներից 24-ին շնորհվել է որակավորված աուդիտորի վկայական:

Ministry of Finance of Armenia published the results of regular qualifying examinations for auditors , press office of the Ministry of Finance reported.
Out of 16 applicants 14 people passed the exams, qualification certificates were awarded to only to two of them. The sitting of Auditors’ Qualification Commission decided also to award the certificate of competency to one more applicant who was qualified by organization-member of the International Federation of Accountants (IFAC). During 2009, 7 qualifying examinations for auditors were held and 24 auditor certificates were granted. As of 14th December 109 auditors have qualification certificates in Armenia.