15 Դեկտեմբեր 2009 - 08:17 AMT
Թուրքիայի իշխանություններն որոշում են կայացրել այն մասին, որ 2010 թվականի հունվարի 1-ին երկրում նոր արժույթ կդրվի շրջանառության մեջ: Երկրում այժմ կլինեն նոր թուրքական լիրեր, իսկ արտասահմանցիները, որոնք ինչ-որ պատճառներով դեռ հին թուրքական արժույթի կուտակումներ ունեն, պետք է հնարավորինս արագ փոխանակեն դրանք երկրի բանկերում:
Մետաղադրամները հարկավոր է փոխանակել 2010թ. ընթացքում, իսկ հին թղթադրամները Թուրքիայի Կենտրոնական բանկում կփոխանակվեն 10 տարվա ընթացքում: Ճիշտ է, երկրի տարածքում հին լիրերով վճարել հնարավոր չի լինի արդեն 2010-ի հունվարի 1-ից, հաղորդում է rbc.ru-ն:

15 Декабрь 2009 - 08:17 AMT
Власти Турции приняли решение о том, что с 1 января 2010 года страна переходит на новую валюту. В стране теперь будут новые турецкие лиры, а иностранцам, которые по какой-либо причине все еще хранят запасы старых турецких денег, необходимо как можно скорее обменять их в банках страны.
Монеты нужно обменять в течение 2010 года, а старые купюры в Центральном банке Турции будут принимать к обмену еще 10 лет. Правда, расплачиваться на территории страны ими будет нельзя уже с 1 января 2010 года, сообщает rbc.ru.