2009թ. նոյեմբերի վերջին HSBC Բանկ Հայաստանի ինտերնետ-բանկինգից օգտվողների թիվը կազմեց 1600 հոգի: Այդ մասին PanARMENIAN.Net-ի թղթակցին հաղորդեց HSBC Բանկ Հայաստանի գործադիր տնօրեն Թիմ Սլեյթերը:
Նա ավելացրեց նաեւ, որ մինչեւ ընթացիկ տարվա վերջը, բանկի կանխատեսումների համաձայն, այդ թիվը կհասնի 2000-ի:
Ինտերնետ-բանկինգի ծառայությունը HSBC Բանկ Հայաստանի կողմից ներմուծվեց 2009թ. հուլիսի 1-ին, ինչի համար $2 մլն է ներդրվել:
Ինտերնետ-բանկինգը թույլ է տալիս ցանկացած տեղից ոչ առձեռն օպերացիաներ կատարել տարին 365 օր եւ օրը 24 ժամ, ինչը բանկի հաճախորդներին թույլ է տալիս ստուգել իրենց հաշիվները, գործարքներ կատարել, ինչպես նաեւ on-line ռեժիմով նոր հաշիվներ բացել:

На конец ноября 2009 года число пользователей услуги интернет-банкинга HSBC Банка Армения достигло 1600 человек. Об этом корреспонденту PanARMENIAN.Net сообщил главный исполнительный директор HSBC Банк Армения Тим Слейтер.
Он также добавил, что до конца текущего года, согласно прогнозам банка, это число достигнет 2 000 человек.
Услуга интернет-банкинга была внедрена HSBC Банком Армения 1 июля 2009 года, для чего было инвестировано $2 млн.
Интернет-банкинг позволяет осуществлять безналичные операции из любого места 365 дней в году и 24 часа в сутки, что позволяет клиентам банка проверять свои счета, осуществлять сделки, а также открывать новые счета в режиме on-line.