16 Դեկտեմբեր 2009 - 07:56 AMT
2009 թվականի հոկտեմբերից «Անելիք» համակարգը հակաճգնաժամային նվեր է մատուցել իր հայ հաճախորդներին` առաջարկելով դրամակն փոխանցման համար գանձվող ամենացածր սակագինը-0,8 տոկոս: Այդ մասին, ըստ Ռուսաստանի հայերի միության կայքում զետեղված հաղորդագրության, հայտարարել է «Անելիք Ռու» բանկի վարչության նախագահ Արմեն Ղազարյանը:
Եվ թեեւ այսօր նոր սակագինը` 0,8 տոկոսը վերաբերում է միայն Հայաստանին, համակարգի ղեկավար Արմեն Ղազարյանը խոստանում է, որ շուտով 0,8 տոկոսով հնարավոր կլինի փոխանցումներ կատարել ԱՊՀ բոլոր երկրներ: Ընդ որում, ըստ նրա, «Անելիք-սուպեր-0,5 տոկոս» սակագինը շարունակում է գործել այն դեպքում, եթե փոխանցվող գումարը գերազանցում է 3000 դոլարը կամ եվրոն, կամ ռուբլու համարժեքը: «Ցավոք, նույնիսկ մեծ ցանկության դեպքում համակարգը չի կարող նվազեցնել փոխանցման համար գանձվող գումարը բոլոր բնակավայրերի եւ երկրների համար: Սակայն, ինչ վերաբերում է «Անելիք Ռու»-ի գլխավոր գրասենյակին եւ «Անելիքի» հաճախորդներին ԱՊՀ երկրներից, որոնք արդեն տարիներ շարունակ օգտվում են մեր ծառայություններից, այստեղ ես որոշեցի ծայրահեղ քայլի գնալ: Հուսով եմ, որ ակցիան շատ կօգնի մարդկանց, որոնց համար դժվար է այս ճգնաժամային շրջանում»,-ասել է նա:
Արմեն Ղազարյանը հաղորդել է, որ «Անելիք» համակարգը նոր ծառայություն է առաջարկում իր հաճախորդներին` Anelik Card, որը հնարավորություն է տալիս փոխանցումներ կատարել վճարային տերմինալների միջոցով, որոնք այսօրվա դրությամբ 2000-ն են Մոսկվայում: Ըստ նրա, Anelik Card-ը թույլ է տալիս շատ ավելի արագ փոխանցել դրամը փոխանցման համար գանձվող նույն սակագնեի պայմաններում, ընդ որում էլեկտրոնային տերմինալի օգնությամբ հաճախորդը կարող է մարել վարկը ինչպես հենց «Անելիք Ռու» բանկում, այնպես էլ ցանկացած այլ ռուսական բանկում:
Իր հերթին «Անելիք բանկի» վարչության նախագահի տեղակալ Արամ Մկրտչյանը հույս է հայտնել, որ նոր սակագնի ներդրման հետ զգալիորեն կավելանան Հայաստան դրամական փոխանցումների ծավալները: Սակայն, ըստ նրա, արդյունքների մասին հնարավոր կլինի դատել միայն ամանորի տոներից հետո, իսկ ավելի ճշգրիտ 2010թ.առաջին եռամսյակի ավարտին: «Փորձը ցույց է տալիս, որ հոկտեմբերի վերջից եւ հաջորդ երկու ամիսների ընթացքում դրամական փոխանցումների ծավալները զգալիորեն աճում են, ինչը պայմանավորված է ամանորի տոներով, եւ այժմ դժվար է դատել, թե ինչ ազդեցություն ունեցավ նոր սակագինը: Այնուամենայնիվ, մենք ակնկալում ենք, որ դրամական փոխացումները դեպի Հայաստան կաճեն նաեւ սակագնի նվազման հաշվին»,-ասել է նա PanARMENIAN.Net-ի թղթակցին:

16 Декабрь 2009 - 07:56 AMT
Система Anelik с октября 2009 преподнесла антикризисный подарок своим клиентам, предложив самый низкий тариф по денежным переводам – 0.8%. Об этом, согласно размещенному на сайте Союза армян России сообщению, заявил председатель правления банка «Анелик Ру» Армен Казарян.
И хотя сегодня комиссия 0,8% от отправляемой суммы относится только к Армении, руководитель системы Армен Казарян обещает, что в скором времени за 0,8% можно будет совершать переводы практически во все страны СНГ. При этом, по его словам, продолжает действовать тариф АНЕЛИК – СУПЕР – 0.5% в случае, если отправляемая сумма превышает 3000 долларов или евро или их рублевого эквивалента.
«К сожалению, при всем моем большом желании система не в состоянии снизить комиссионные для всех пунктов и стран. Но, что касается именно головного офиса «Анелик РУ» и клиентов Аnelik из стран СНГ, которые многие годы пользуются нашими услугами, здесь я решил пойти на радикальный шаг. Надеюсь, акция сильно поможет
людям, которым нелегко в этот кризисный период», – сказал он.
Армен Казарян сообщил, что система Anelik предлагает новую услугу своим клиентам – Anelik Card, которая предоставляет возможность переводить переводы через платежные терминалы, которых у Anelik на сегодняшний день около 2000 по всей Москве. По его словам Anelik Card позволяет переводить деньги намного быстрее без разницы в комиссии, при этом с помощью электронного терминала клиент может погасить кредит, как в самом банке «Анелик РУ», так и в любом другом российском банке.
В свою очередь заместитель председателя правления ЗАО «Банк Анелик» Арам Мкртчян прокомментировал, что с внедрением нового тарифа ожидается значительное увеличение объемов денежных переводов в Армению. Однако, по его словам, о результатах можно будет судить только после новогодних праздников, а точнее по итогам первого квартала 2010 года. «Практика показывает, что начиная с конца октября и в течение двух последних месяцев текущего года объемы денежных переводов значительно возрастают, что обусловлено в частности новогодними праздниками, и сейчас трудно судить о том, какое воздействие имел новый тариф. Тем не менее, мы ожидаем увеличения денежных переводов в Армении также и за счет снижения тарифа», – сказал он корреспонденту PanARMENIAN.Net.