Դեկտեմբերի 14-ից 18-նընկածժամանակահատվածում արտարժույթիներբանկայինշուկայում բանկերիկողմից գնվելէ 60,216,554 ԱՄՆ դոլար` 379.87 դրամ ԱՄՆմեկդոլարի դիմաց միջինփոխարժեքով, եւվաճառվել 57,925,934 ԱՄՆ դոլար` 381.73 դրամ ԱՄՆ մեկ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով:
Նույն ժամանակահատվածումմիջբանկային շուկայումիրականացվելէ 4,200,000 ԱՄՆ դոլարի առք-վաճառք` 382.5 դրամ մեկ ԱՄՆդոլարի դիմացմիջինփոխարժեքով:
«ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԷՔՍ ԱՐՄԵՆԻԱ» ԲԲԸ-ումնշվածժամանակահատվածում իրականացվել է 13,490,000 ԱՄՆ դոլարի առք – վաճառք` 375.24 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով:
Դեկտեմբերի 7-ից 13-ն ընկած ժամանակահատվածում բանկերի կողմից դրամով տրամադրված վարկերի ծավալը կազմել է 13.3 մլրդ դրամ, իսկ ԱՄՆ դոլարով տրամադրված վարկերի ծավալը` 26 մլն ԱՄՆ դոլար:

19 Декабрь 2009 - 10:03 AMT
С 14 по 18 декабря на внутривалютном банковском рынке банками было куплено 60,216,554 долларов США по 379.87 драмов/1 доллар США и продано 57,925,934 долларов США по 381.73 драмов/1 доллар США.
В то же время на межбанковском рынке было реализовано сделок по купле-продаже на общую сумму 4,200,000 по 382.5 драмов/1 доллар США.
За аналогичный период на НАСДАК ОЭМЭКС Армения было реализовано сделок по купле-продаже на сумму 13,490,000 долларов США по 375.24 драмов/1 доллар США.
С 7 по 13 декабря объем предоставленных банками драмовых кредитов составил 13.3 млрд. драм, а долларовых кредитов – 26 млн. долларов США, сообщает пресс-служба Центрального банка Армении.