Դեկտեմբերի 14-ից 18-նընկածժամանակահատվածում արտարժույթիներբանկայինշուկայում բանկերիկողմից գնվելէ 60,216,554 ԱՄՆ դոլար` 379.87 դրամ ԱՄՆմեկդոլարի դիմաց միջինփոխարժեքով, եւվաճառվել 57,925,934 ԱՄՆ դոլար` 381.73 դրամ ԱՄՆ մեկ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով:
Նույն ժամանակահատվածումմիջբանկային շուկայումիրականացվելէ 4,200,000 ԱՄՆ դոլարի առք-վաճառք` 382.5 դրամ մեկ ԱՄՆդոլարի դիմացմիջինփոխարժեքով:
«ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԷՔՍ ԱՐՄԵՆԻԱ» ԲԲԸ-ումնշվածժամանակահատվածում իրականացվել է 13,490,000 ԱՄՆ դոլարի առք – վաճառք` 375.24 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով:
Դեկտեմբերի 7-ից 13-ն ընկած ժամանակահատվածում բանկերի կողմից դրամով տրամադրված վարկերի ծավալը կազմել է 13.3 մլրդ դրամ, իսկ ԱՄՆ դոլարով տրամադրված վարկերի ծավալը` 26 մլն ԱՄՆ դոլար:

Between December 7 and 13 banks purchased 60,216,554 U.S. dollars at 379.87 AMD/USD and sold 57,925,934 U.S. dollars at 381.73 AMD/USD in the inter-bank market , press office of the Central Bank of Armenia reported.
At the same time sale and purchase transactions in the interbank market reached USD 4,200,000 at 382.5 AMD/USD.
Within the same period sale and purchase transactions in the NASDAQ OMX reached in USD 13,490,000 at 375.24 AMD/USD.
From December 7 to 13 Armenia’s banks granted loans totaling AMD 13.3 billion, and dollar-denominated loans reaching USD 26 million.