Ամերիկյան տրակտորները օգտագործվելու են Հայաստանի գյուղատնտեսության մեջ: Այդ մասին Երեւանում լրագրողներին տեղեկացրել է «ՈւՎԿ ագրավարկ Card», գյուղի եւ ագրարային գործի կենտրոնի (CARD) տնօրեն Գագիկ Սարդարյանը:
Նրա խոսքերի համաձայն, այսօր այդ կազմակերպության վարկային պորտֆելը գերազանցել է 900 մլն դրամը, եւ «ՈւՎԿ ագրավարկ Card»-ը նպատակադրվել է 2010 թ. ավելացնել 35-40%-ով: Գագիկ Սարդարյանը նշել է, որ կազմակերպությունը զբաղվում է գյուղատնտեսության ֆինանսավորմամբ, փոքր եւ միջին ագրարային բիզնեսով, իսկ կազմակերպության հիմնական գործունեությունը եկող տարի պետք է լինի լիզինգային ծառայություններ մատուցելը, մասնավորապես, գյուղատնտեսական տեխնիկա ձեռք բերելը: «Մենք համագործակցում ենք Card ագրոկազմակերպության դուստր ձեռնարկության հետ, որը ամերիկյան գյուղատնտեսական եւ անտառամշակման տեխնիկայի John Deere խոշորագույն ընկերության ներկայացուցիչն է: Ներկայում բանակցություններ են վարվում ամերիկյան տրակտորները Հայաստան ներմուծելու համար», – ասել է նա:

19 Декабрь 2009 - 11:06 AMT
Американские тракторы будут использоваться в сельском хозяйстве Армении. Об этом журналистам в Ереване сообщил директор «Card агрокредит УКО», Центра по развитию агробизнеса и села (CARD) Гагик Сардарян.
По его словам, на сегодняшний день кредитный портфель организации превысил 900 млн. драмов, и в 2010 году «Card агрокредит УКО» намерена увеличить его на 35-40%. Гагик Сардарян отметил, что организация занимается финансированием сельского хозяйства, малого и среднего агробизнеса, а основной акцент в деятельности организации в следующем году будет ставиться на предоставление лизинговых услуг, в частности, приобретение сельхозтехники. «Мы сотрудничаем с дочерней компанией Card агросервис, которая является представителем крупнейшей американской компании по производству сельскохозяйственной и лесозаготовительной техники John Deere. Сейчас ведутся переговоры по импортированию американских тракторов в Армению», – сказал он.