23-ին ժամը Հայաստանի հաշվապահական կենտրոնում (Կոմիտասի 49/3 հասցեում) տեղի է ունենալու ՓՄՁ հարկային հաշվառման «Պարզեցված ուղեցույցի» պաշտոնական շնորհանդեսը:
Միջոցառմանը ներկա է գտնվելու ՀՀ էկոնոմիկային նախարար Ներսես Երիցյանը, ԵԱՀԿ երեւանյան գրասենյակի ղեկավար Սերգեյ Կապինոսը, Հայաստանի ՓՄՁ զարգացման ազգային կենտրոնի գործադիր տնօրեն Իշխան Կարապետյանը,Հաշվապահական կենտրոնի տնօրեն Հայկ Մնացականյանը, ներկայացուցիչներ
Հայաստանի հաշվապահների եւ աուդիտորների ասոցիացիայից, պետական եւ միջազգային կառույցներից, միություններից եւ ասուցիացիաներից:
Ուղեցույցը փորձաքննության է ենթարկվել Հայաստանի հաշվապահների եւ աուդիտորների ասոցիացիայի, Հաշվապահական կենտրոնի եւ ՀՀ ԿԱ ՊԵԿ-ի կողմից:
2010թ. համար նախատեսվեց տպագրել ուղեցույցի նորացված տարբերակը, որն արդեն լիովին կհամապատասխանի 2010թ. հունվարի 1-ից գործող օրենսդրական դաշտին, հատկապես տեղ գտած վերջին փոփոխություններին, ուր նա- ընթերցողին կներկայացվեն հարկային հաշվառման կիրառական մոտեցումները ըստ
առանձին իրավական ակտերի, ինչպես նաեւ բերված են օրինակներ, որոնք պարզաբանում են օրենքի դրույթների կիրառման առանձնահատկությունները:

A Simplified Guidebook for Armenian SME was presented Wednesday in Yerevan. The book was compiled by the joint efforts of OSCE Office in Yerevan, Executive Director of Small and Medium Entrepreneurship Development National Center (SME DNC), the Bookkeeping Centre and RA Ministry of Economy.
“The guidebook comprises tax legislation amendments for SME. It will contribute to effective implementation of tax duties and reduction of business expenses,” said Minister of Economy Nerses Yeritsyan.
“Small and medium enterprises are the groundwork of any country’s economic development,” Head of OSCE Yerevan Office Sergey Kapinos noted for his part.
At that, he expressed the OSCE’s willingness to assist in organization of trainings for entrepreneurs, especially in regions of Armenia.
According to SME DNC Executive Director Iskhan Karapetyan the centre will circulate the guidebook. In January-February, its presentation will be organized in Armenian regions to raise population’s awareness of tax legislation.