«Հարավկովկասյան երկաթուղի» ՓԲԸ-ն մտադիր է 2010թ. ռեբրենդինգ կատարել, ինչը թույլ կտա ավելի ճանաչելի դարձնել ընկերությունն ինչպես ներքին, այնպես էլ արտաքին շուկայում: Այդ մասին դեկտեմբերի 24-ին տեղի ունեցած մամլո ասուլիսում հաղորդել է ընկերության գլխավոր տնօրեն Շեւկեթ Շայդուլինը: «2010թ. մենք անցնում ենք աշխատանքի կազմակերպման այլ մոտեցման եւ պետք է որպես լուրջ ընկերություն ընկալվենք ինչպես երկրի ներսում, այնպես էլ միջազգային շուկայում»,-ասել է նա:
Ըստ ընկերության ղեկավարի, ընկերության անունը չի փոխվի, կփոխվի միայն նրա լոգոտիպը, որը հանրությանը կներկայացվի 2010թ. հունվարին:
Այդ առնչությամբ Շեւկեթ Շայդուլինը հավելել է, որ ընկերությունը մտադիր է ներկայանալ որպես լուրջ ընկերություն, որի համար այժմ բիզնես հիմնավորում է արվում: «Դա կապված է ոչ միայն Հայաստանում միջազգային լոգիստիկ կենտրոնի ստեղծման հետ, այլ նաեւ միջազգային շուկա դուրս գալու, մասնավորապես, Եվրոպա-Կովկաս-Ասիա տրանսպորտային միջանցքում դիրք գրավելու հետ, ինչը կանդրադառնա նաեւ Հայաստանի քաղաքացիների եւ ընդհանուր առմամբ հանրապետության բարեկեցության վրա»,-ասել է գլխավոր տնօրենը:

“South Caucasian Railways” JSC plans rebranding in 2010 to raise the consumers’ awareness of its brand and make the company more recognizable in both domestic and foreign markets, Shevket Shajdullin , Director General of the company told a press conference on December 24 in Yerevan.
“In 2010 we will exercise another approach to organization of company’s activities, and we must be perceived as serious and complex company both in domestic and international markets,” he said.
According to him, the company will not change its name, but the changed logo will be presented to the public in January of 2010.
SCR is conducting business justification to position itself as a strong company in the Europe – Caucasus – Asia Transport Corridor, Shevket Shajdullin said.
“This is not simply connected to establishment of an international logistics center in Armenia, but related to our entry to international markets, the director general said.