«Հարավկովկասյան երկաթուղի» ՓԲԸ-ն մտադիր է 2010թ. ռեբրենդինգ կատարել, ինչը թույլ կտա ավելի ճանաչելի դարձնել ընկերությունն ինչպես ներքին, այնպես էլ արտաքին շուկայում: Այդ մասին դեկտեմբերի 24-ին տեղի ունեցած մամլո ասուլիսում հաղորդել է ընկերության գլխավոր տնօրեն Շեւկեթ Շայդուլինը: «2010թ. մենք անցնում ենք աշխատանքի կազմակերպման այլ մոտեցման եւ պետք է որպես լուրջ ընկերություն ընկալվենք ինչպես երկրի ներսում, այնպես էլ միջազգային շուկայում»,-ասել է նա:
Ըստ ընկերության ղեկավարի, ընկերության անունը չի փոխվի, կփոխվի միայն նրա լոգոտիպը, որը հանրությանը կներկայացվի 2010թ. հունվարին:
Այդ առնչությամբ Շեւկեթ Շայդուլինը հավելել է, որ ընկերությունը մտադիր է ներկայանալ որպես լուրջ ընկերություն, որի համար այժմ բիզնես հիմնավորում է արվում: «Դա կապված է ոչ միայն Հայաստանում միջազգային լոգիստիկ կենտրոնի ստեղծման հետ, այլ նաեւ միջազգային շուկա դուրս գալու, մասնավորապես, Եվրոպա-Կովկաս-Ասիա տրանսպորտային միջանցքում դիրք գրավելու հետ, ինչը կանդրադառնա նաեւ Հայաստանի քաղաքացիների եւ ընդհանուր առմամբ հանրապետության բարեկեցության վրա»,-ասել է գլխավոր տնօրենը:

24 Декабрь 2009 - 12:43 AMT
В планы ЗАО «Южно-Кавказская железная дрога» на 2010 год входит осуществление ребрендинга, что позволит повысить узнаваемость компании как на внутреннем, так и на внешнем рынках. Об этом на пресс-конференции 24 декабря журналистам сообщил гендиректор компании Шевкет Шайдуллин. «В 2010 год мы переходим к другому подходу организации работы компании, и мы должны быть поняты как внутри страны, так и на международных рынках как серьезная и сложная компания», – сказал он.
По словам главы компании, название компании не будет меняться, изменится только ее логотип, который будет представлен общественности в январе 2010 года.
В связи с этим Шевкет Шайдуллин добавил, что компания намерена позиционировать себя на международном рынке, для чего на данный момент проводится бизнес-обоснование. «Это связано не просто с созданием международного логистического центра в Армении, но и с выходом на международные рынки, и в частности с позиционированием ЮКЖД на коридоре Европа – Кавказ – Азия, что скажется на благополучии граждан Армении и республики в целом», – отметил гендиректор.