24 Դեկտեմբեր 2009 - 13:51 AMT
«Հարավկովկասյան երկաթուղի» ՓԲԸ-ն 2010թ. կանցնի վճարման նոր համակարգի, որը հաշվի կառնի աշխատակիցների կարգը: Նախատեսվում է նաեւ 20 տոկոսով բարձրացնել աշխատակիցների աշխատավարձը: Այդ մասին Երեւանում տեղի ունեցած մամլո ասուլիսում ասել է ընկերության ղեկավար Շեւկեթ Շայդուլինը` ամփոփելով տարին: Ըստ նրա, ընկերության աշխատակիցների միջին աշխատավարձը 2009թ. կազմել է 160 000 դրամ:
Ինչպես նշել է գլխավոր տնօրենը, ներդրումային ծրագրի իրականացման ժամանակ ՀԿԵՈւ-ն նպատակ էր դրել աշխատատեղեր բացել, արդյունքում բացվեց շուրջ 30 ձեռնարկություն 1900 աշխատատեղով, ինչպես նաեւ 700 մարդ ներգրավվել է որպես կապալառու` հավելելով, որ աշխատակիցները հիմնականում հանրապետության քաղաքացիներ են` նեղ մասնագիտացում ունեցող որոշ մասնագետների բացառությամբ:
Շեւկեթ Շայդուլինն ասել է, որ կադրերի ընտրությանը ընկերությունը մոտենում է հատուկ պահանջներով, ինչի համար ստեղծվել է գիտատեխնիկական խորհուրդ, որը զբաղվում է կադրերի պատրաստմամբ եւ վերապատրաստմամբ:
Բացի այդ նա հավելել է, որ 2010թ. փետրվարին ՀԿԵՈւ-ն կընդլայնի իր աշխատակիցների սոցիալական փաթեթը, ինչը եւս նախատեսված է կոնցեսիոն պայմանագրով:

24 Декабрь 2009 - 13:51 AMT
ЗАО «Южно-Кавказская железная дорога» в 2010 году перейдет на новую систему оплаты труда, которая будет учитывать разряд сотрудников, а также планирует повысить зарплату своих сотрудников на 20%. Об этом на пресс-конференции в Ереване, подводя итоги 2009 года, сообщил глава компании Шевкет Шайдуллин. По его словам, средний уровень зарплаты работников компании в 2009 году составил 160 000 драмов.
Как отметил гендиректор, при реализации инвестиционной программы ЮКЖД поставила перед собой задачу – создание рабочих мест, в результате было создано около 30 предприятий с более 1 900 рабочих, а также 700 человек было задействовано в качестве подрядчиков, при этом он добавил, что среди занятых в основном граждане республики, за исключением некоторых специалистов узкого профиля.
Шевкет Шайдуллин сказал, что к выбору кадров компания подходит с особыми требованиями, для чего создан научно-технический совет, который занимается подготовкой и переподготовкой кадров.
Помимо этого он добавил, что в феврале 2010 года ЮКЖД осуществит расширение социального пакета своих сотрудников, что также предусмотрено концессионным договором.