Առաջիկայում Հանրային ծառայությունները կարգավորող հանձնաժողովին կներկայացվի բնական գազի սակագնի վերանայման հայտը: Նման որոշում է կայացրել «ՀայՌուսգազարդ» ՓԲԸ Վարչության նախագահ-Գլխավոր տնօրեն Կարեն Կարապետյանը հունվարի 11-ին կայացած ընդլայնված խորհրդակցության ժամանակ:
Գնահատելով անցած տարին, Կ. Կարապետյանը ընկերության ստորաբաժանումներին հանձնարարեց ամփոփել եւ պատրաստել 2009թ. հաշվետվությունները, մասնավորապես ֆինանսատնտեսական ցուցանիշների, գազաֆիկացման, ազդանշանային սարքավորումների տեղադրման եւ այլ ծրագրերի ուղղությամբ, ինչպես նաեւ ներկայացնել 2010 թվականի համալիր ծրագրերն ու ֆինանսական հոսքերի կանխատեսումները:

В Комиссию по регулированию общественных услуг в ближайшее время будет представлена заявка о пересмотре тарифа на природный газ. Данное решение было принято председателем правления – генеральным директор ЗАО “АрмРосгазпром” Кареном Карапетяном на расширенном заседании, которое состоялось 11 января 2010 года.
Оценивая деятельность компании за прошлый год, Карен Карапетян поручил подразделениям компании обобщить и подготовить отчеты деятельности за 2009 год, в частности, представить финансово-экономические показатели, показатели по программе газификации, по установке систем безопасности и других программ, а также представить комплексные программы и прогнозы финансовых потоков.