Վերոհիշյալ կազմակերպություններիցներգրավվելու է 30 մլնԱՄՆդոլարի չափովվարկ, որից 20 մլն ԱՄՆ դոլարը` բիզնեսի վարկավորման համար, իսկ 10 մլն ԱՄՆ դոլարը` վերականգնվող էներգետիկայի ոլորտի փոքր հիդրոէլեկտրակայանների կամ հողմակայանների վարկավորման համար: Վարկերը տրամադրվելու են շուկայում գործող մարման ժամկետներից զգալիորեն երկար ժամկետներով:
Բիզնեսի վարկերընախատեսված են բոլորայն կազմակերպությունների համար, որոնց տարեկան շրջանառությունը կազմում է 5 մլն դրամից մինչեւ 5 մլրդ դրամ, իսկ աշխատակիցների թվաքանակը` մինչեւ 250: Տրամադրվող վարկերի գումարը կարող է հասնել մինչեւ 1.5 մլն ԱՄՆ դոլարի, իսկ վերականգնվող էներգետիկայի ոլորտի ձեռնարկություններին կարող են տրամադրվել վարկեր` մինչեւ 5 մլն ԱՄՆ դոլարի չափով:
Ամերիաբանկի կողմից FMO եւ DEG միջազգային խոշորագույն կազմակերպություններիցբացառիկ պայմաններովներգրավվելիք գումարները մեծապեսկնպաստեն Բանկի կողմից արդեն իրականացվող վարկավորման ծրագրերի բարեհաջող իրագործմանը:

Америабанк закончил переговоры с двумя ведущими финансовыми организациями – FMO и DEG для привлечения средств на общую сумму в 30 млн. долларов, сообщает пресс-служба банка.
Согласно сообщению, из привлеченных средств 20 млн. долларов будет направлено на кредитование бизнеса, а 10 млн. – на кредитование малых гидро- или ветряных электростанций сферы возобновляемой энергетики. Кредиты будут предоставляться на сравнительно длинный период по сравнению с действующими на рынках сроками погашения. Бизнес-кредиты предусмотрены для всех тех организаций, чей годовой оборот составляет от 5 млн. до 5 млрд. драмов, а число сотрудников – до 250 человек. Сумма бизнес-кредита может достигать 1.5 млн. долларов, а для предприятий сферы возобновляемой энергетики размер кредита может составить до 5 млн. долларов.
«Кредитные средства, привлеченные Амераибанком от международных финансовых структур FMO и DEG, будут в большей степени способствовать благополучному осуществлению реализуемых банком программ кредитования», – говорится в сообщении.