14 Հունվար 2010 - 15:52 AMT
Հունվարի 14-ն Երեւանի ժամանակով 17:00-ն Բրյուսելում սկսվել է «Եվրանեստ» – «Արեւելյան համագործակցություն» ծրագրի խորհրդարանային վեհաժողովի ձեւավորման աշխատանքային խումբի նիստը: Այդ մասին PanARMENIAN.Net-ի թղթակցի հետ զրույցում հայտնել է «Բարգավաճ Հայաստան» խորհրդարանական խմբակցության պատգամավոր Նաիրա Զոհրաբյանը:
Նրա խոսքերով, այդ հանդիպման ժամանակ Հայաստանի ներկայացուցիչը կհայտնի Հայաստանի դիրքորոշումը այն մասին, որ ՀՀ-ը ողջունում է «Արեւելյան համագործակցության» ծրագրի շրջանակներում այդպիսի խորհրդարանական ձեւաչափի ստեղծումը:
Տ-ն Զոհրաբյանը նշել է, որ «Եվրանեստը» չի կարող հարթակ հանդիսանալ ղարաբաղյան խնդրի քննարկման համար: «Եթե ղարաբաղյան խնդիրը քննարկվի «Եվրանեստի» ձեւաչափում , ապա նրա աշխատանքը դատապարտված է ձախողման», – նշել է նա:

During the meeting Armenian representative will reiterate the country’s positive stance on creating such parliamentary format within Eastern Partnership project.
According to Armenian MP, Euronet may create a platform for discussing Nagorno Karabakh problem, which is in the interests of Azerbaijan. “Should happen, all activities will be doomed to failure,” she said.
As noted by Naira Zohrabyan, discussions within Euronest format may also cover issues concerning Eastern Partnership member states’ cooperation in democracy, environmental and economic integration spheres.